More

  Situáciu v doprave komplikujú popadané stromy

  V súvislosti s aktuálnou poveternostnou situáciou polícia na linke 158 prijalo viacero oznámení. Vyčíňanie počasia v Bratislave narobilo problémy.

  Bratislavskí policajti boli vyslaní na križovatku ulíc Einsteinova a Dolnozemská, kde došlo z dôvodu silného nárazového vetra k pádu stromu na vozidlo zn. Toyota. Jeho vodička utrpela pri tejto nehode ľahké zranenia. Padnutý strom odstraňujú príslušníci HaZZ pričom hliadky dopravných policajtov zabezpečujú v tomto úseku odklon dopravy.

  Z dôvodu silného nárazového vetra došlo taktiež vo večerných hodinách k pádu stromu aj v treťom bratislavskom okrese. Ten poškodil bránu na vozovni Jurajov dvor a tým došlo ku komplikáciám pri výjazde električiek z vozovne. Aj na tomto mieste asistuje polícia.

  Vietor v Bratislave komplikuje dopravu (zdroj: Facebook Polícia Bratislavský kraj)

  K pádu stromu a následnému poškodeniu motorového vozidla došlo aj v druhom bratislavskom okrese, kde na jednom z parkovísk na ulici Na križovatkách padol hrubší konár na zaparkované motorové vozidlo. V tomto prípade k zraneniu osôb nedošlo a ja na toto miesto bola vyslaná hliadka PZ.

  „V tejto súvislosti apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby ak je to možné nevychádzali za súčasného počasia/aktuálnych poveternostných podmienok na cesty, a ak sa už v cestnej premávke nachádzajú, aby zvýšili svoju opatrnosť respektíve odstavili na nevyhnutný čas vozidlo na bezpečnom mieste a zabránili tak škode na živote, zdraví či majetku,“

  upozornila polícia na Facebooku.

  Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom. V nárazoch môže vietor dosiahnuť rýchlosť až 105 km/h. Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí, ale aj počas zajtrajšieho dňa.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu