Viac

  Ochladí sa. Zajtra bude veterno, daždivo a bude snežiť

  Zima ešte nepovedala posledné slovo a na niekoľko dní sa ochladí. Počas dnešnej noci sa vrátia mínusové teploty, bude daždivo a na severe bude snežiť.

  Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska prevažne zamračené a na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky a vo vysokých polohách sneženie. V Žilinskom kraji a na krajnom západe bude postupne snežiť a to už od približne 300 metrov. Ojedinele sa môžu objaviť výdatné zrážky a to najmä na strednom Slovensku.

  Najnižšia nočná teplota sa bude v nadchádzajúcu noc pohybovať od mínus 1 až do plus 4°C. V Banskobystrickom kraji, v Above a na Zemplíne bude a niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 5 až do 10°C.

  Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať slabý a na západe a postupne aj na severe a východe severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch na západe lokálne dosiahne rýchlosť až 65 km/h.

  Odporúčame: Zima nepovedala posledné slovo. SHMÚ varuje pred vetrom aj snehom

  Cez deň to nebude lepšie

  Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska zamračené a dážď alebo prehánky. Od vyšších polôh na západe, v Žilinskom a neskôr aj v Prešovskom kraji už od približne 300 metrov sneženie. Ojedinele sa treba pripraviť na výdatné zrážky a na tvorbu snehových jazykov. Bude veľmi chladno a veterno.

  Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od mínus 1 až do plus 6°C. Na juhu stredného Slovenska, v Above a na Zemplíne sa bude pohybovať od 6 až do 13°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 6°C a v Nízkych Tatrách bude spočiatku okolo 0°C.

  Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 20 až do 45 km/h, ktorý v nárazoch lokálne dosiahne rýchlosť až 65 km/h. Na hrebeňoch hôr bude neskôr fúkať prudký vietor až víchrica.

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu