Viac

  Česť jeho pamiatke! LG končí s mobilmi

  Bol tretím najväčším výrobcom mobilov a do jeho portfólia patrila aj legendárna čokoláda. Juhokórejská dvojka, spoločnosť LG, dnes oznámila odchod z mobilného biznisu.

  Juhokórejské LG dnes pre mnohých oznámilo pomerne prekvapivú správu – konči s mobilmi. Pre zasvätených to až také prekvapenie nie je. Juhokórejské LG bolo trhovou trojkou, ale podiel si nedokázalo udržať. LG prehralo boj hlavne po nástupe agresívnych čínskych značiek.

  Už dlhšiu dobu sa na globálnom trhu žiadny nový smartfón pod značkou LG neobjavil a spoločnosť sa viac spoľahla na domáci trh. Lenže na ňom kraľuje konkurent Samsung. Dnes sa teda správna rada spoločnosti rozhodla ukončiť dlhotrvajúcu agóniu a schválila ukončenie výroby smartfónov.

  Čokoláda a zahnutý

  LG rozhodne nepatrilo nikdy medzi výrobcov, ktorí by mali obavy z inovácii. Ešte v dobe pred smartfónmi predstavilo legendárny model LG Chocolate. Zaujímavé zariadenie, ktoré zaujalo hneď na prvý pohľad hlavne výsuvnou konštrukciou a tiež senzorickými tlačidlami pod displejom.

  Po príchode smartfónov sa LG rovnako inovácií nebálo. Práve LG pustilo do sveta prvý smartfón so systémom Android a dvojjadrovým procesorom Nvidia Tegra 2. Na tú dobu poskytovalo zariadenie slušný výkon, aj keď pre neodladený Android bolo občas náchylné na zamŕzanie.

  LG G Flex 2 bol druhým a aj posledným

  Do tretice sa pustilo LG do inovácie aj v ére zahnutých telefónov. Kto by si nepamätal na model LG G Flex? Zariadenie bolo netradične prehnuté, ale práve vďaka tomu sa s ním napríklad lepšie telefonovalo a tiež pracovalo. Pribudla aj druhá generácia LG G Flex 2. Lenže LG s týmto konceptom dieru do sveta neurobilo a zahnuté telefóny skončili v prepadlisku dejín.

  Juhokórejskému výrobcovi nepomohla ani priama spolupráca s Google na zariadeniach Nexus. Ani ďalšie inovácie, ktoré spoločnosť robila najmä v posledných rokoch.

  Tvrdá konkurencia

  LG malo v poslednej dobe problémy presadiť na globálnom konkurenčnom trhu. Už niekoľko rokov nevykázala mobilná divízia zisk a koniec bol len otázkou času.

  Mimochodom viete, ktoré dve spoločnosti ostali ako jediné z pôvodných hráčov? Áno, na trhu ostávajú už len dvaja hráči, ktorí dokázali zatiaľ odolať tlaku čínskych výrobcov. Ostatní to buď zabalili alebo zariadenia len licencujú.

  Podobné problémy má napríklad aj HTC a tiež japonské Sony. Japonci sa pred časom vyjadrili, že mobilný segment považujú za kľúčový a aj napriek stratám z neho zatiaľ vycúvať nechcú. Iná situácia je u HTC. Legendárny výrobca už dávno nepredstavil globálne úspešný model.

  Na trhu tak ostali už len dvaja poslední mohykáni – Apple a Samsung. Tí zatiaľ dokázali odolávať čínskej konkurencii. Apple sa zameriava hlavne na prémiové zariadenia, ktoré logicky pre neho znamenajú vyššiu maržu a Samsung má široké portfólio od tých najlacnejších zariadení až po prémiové smartfóny.

  Servis bude pokračovať

  Odchod LG z mobilného biznisu len potvrdzuje ako konkurenčné prostredie výroba smartfónov je. Z mobilného biznisu sa už dávno stiahli legendárne značky ako Siemens, Ericsson alebo napríklad Motorola. Značky, ktoré boli pri zrode mobilov dnešná generácia mladých už zrejme ani nepozná.

  Podobný osud teraz čaká značku LG. Tá však aj naďalej bude fungovať ako výrobca bielej a čiernej techniky. Stále si teda budete môcť napríklad kúpiť chladničku LG alebo napríklad televízor LG.

  Výrobca nateraz sľubuje aj dodávky náhradných dielov pre zariadenia, ktoré sú na trhu. Mobilný biznis plánuje výrobca opustiť na začiatku leta. Nejakú dobu bude ešte zabezpečovať pre zariadenia servis. Horšie to bude so softwarom, kde nečakajte žiadne veľké aktualizácie. Pokiaľ navyše máte niekoľkoročný smartfón LG mali by ste začať obzerať po jeho náhrade.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu