Viac

  Vo Francúzsku začal už tretí celoštátny lockdown

  Nie len Slovensko, ale aj celá Európska únia očkuje priam slimačím tempom. V mnohých krajinách pritom začína zúriť tretia vlna. Francúzsko od dnes vstúpilo už do tretieho lockdownu.

  Už tretí celonárodný lockdown oznámil francúzsky prezident Emmanuel Macron. Dôvodom je stúpajúci počet prípadov a obavy z preťaženia jednotiek intenzívnej starostlivosti.

  Za včerajší deň pribudlo vo Francúzsku takmer 50-tisíc nových prípadov. Za včerajší deň v krajine galského kohúta pribudlo 322 úmrtí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je pritom viac ako 5-tisíc pacientov a denne ich pribúda 150.

  Tretí lockdown bude vo Francúzsku trvať mesiac. Krajina zároveň oznámila, že chce o tri tisíc zvýšiť počet lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti. AJ ten lockdown bude znamenať zatvorenie škôl, zákaz vychádzania a tiež zatvorenie obchodov, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar.

  Počet prípadov vo Francúzku rastie podobne ako v ďalších krajinách. Pre chyby Európskej komisie je očkovanie v celej Európskej únii pomalé. V mnohých krajinách začala podľa expertov už tretia vlna.

  Vo Francúzsku je zatiaľ zaočkovaných len osem percent populácie. Podobne pomalé očkovanie, ale prebieha v celej Európskej únii. Na rozdiel napríklad od USA je pravdepodobné, že na krajiny Únie udrie aj tretia vlna v plnej sile.

  Redakcia
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu