0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Holandsko pozastavuje očkovanie vakcínou od AstraZeneca

Holandsko dnes oznámilo, že postavuje očkovanie proti ochoreniu COVID-19 od britsko-švédskeho konzorcia AstraZeneca. Ide už o druhú krajinu za niekoľko dní.

Holandsko dnes oznámilo, že do 7. apríla pozastavuje očkovanie osôb mladších ako 60 rokov vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od britsko-švédskeho konzorcia AstraZeneca. Opatrenie dnes potvrdila holandská vláda.

Dôvodom majú byť opakované hlásenia o krvných zrazeninách, ktoré sa vyskytli u žien po podaní vakcíny od AstraZeneca. Holandská organizácia, ktorá má na starosti monitoring vedľajších účinkov vakcíny oznámila, že eviduje niekoľko prípadov krvných zrazenín v spojení s nízkym počtom krvných doštičiek u piatich zaočkovaných žien vo veku 25 – 65 rokov. K výskytu pritom prišlo len sedem až desať dní po očkovaní.

Podobne ako Holandsko sa dočasne rozhodlo pozastaviť očkovanie osôb mladších ako 60 rokov aj Nemecko. To podobne ako Holandsko pozastavilo očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre podozrenie z možnej súvislosti očkovania a výskytu krvných zrazenín a niektorých zaočkovaných žien.

Európska lieková agentúra by mala vo štvrtok zverejniť aktualizovanú správu o možnom výskyte zrazením po očkovaní očkovacou látkou od AstraZeneca. Jej odborníci už možnú spojitosť očkovania a výskytu krvných zrazenín skúmajú.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu