More

  Matovič podal demisiu. Novým premiérom bude Heger

  Premiér Igor Matovič dnes o 11.00 hodine podá demisiu. Poverenie na zostavenie novej vlády dostane minister financií Eduard Heger. Matovič prevezme v novej vláde práve Hegerov rezort.

  Matovič ako premiér dnes skončí, novým bude zrejme Eduard Heger.

  Premiér Igor Matovič v nedeľu oznámil podanie demisie. Štyri týždne trvajúci spor sa konečne podarilo ukončiť. Uvidíme na ako dlho bude vo vládnej koalícii pokoj a kedy sa objavia prvé hádky.

  Demisia premiéra Igora Matoviča je naplánovaná na 11.00 hodinu. Minister financií Eduard Heger si zároveň od prezidentky prevezme poverenie na zostavenie novej vlády. Heger by mal prezidentke predstaviť aj mená nových ministrov.

  Obsadenie jednotlivých ministerstiev sa zrejme výrazne meniť nebude. Do vlády zasadne nový minister práce, sociálnych veci a rodiny a tiež nový minister zdravotníctva. Iné zmeny vo vláde nečakajte.

  Sledujeme online

  18:49 „Bol to síce len jeden rok, ale cítim sa, ako by ich bolo desať. Bol to pre Slovensko najťažší rok od druhej svetovej vojny, ale prežil som ho v jedných topánkach a s jediným cieľom – chrániť zdravie a životy ľudí,“ uviedol Matovič. Bývalý premiér v závere svojho krátkeho prejavu po podaní demisie poďakoval svojej rodine a verejnosti.

  18:47 Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v utorok 30. marca 2021 demisiu premiéra Igora Matoviča. Zostavením novej vlády zároveň poverila ministra financií Eduarda Hegera. Minister prezidentke v priebehu dňa doručil 91 podpisov poslancov a poslankýň Národnej rady SR, ktorí vyjadrili ochotu podporiť budúcu vládu štvorkoalície. Dohodu ústavnej väčšiny poslancov prezidentka rešpektuje. Na osobnom stretnutí minister Heger predstavil prezidentke návrh zloženia novej vlády a o týchto personálnych návrhoch s ním bude prezidentka ďalej rokovať.

  16:48 Kto je budúci premiér Eduard Heger? Podobne ako jeho predchodca Igor Matovič bol pred vstupom do politiky podnikateľ. Do parlamentu sa prvý krát prebojoval vo voľbách v roku 2016. Aj v roku 2020 sa do parlamentu dostal, ale poslanecký mandát nevyužil, keďže sa z neho stal minister financií. Vyvaruje sa Heger chybám, ktoré urobil Matovič?

  16:11 Matovič nakoniec odovzdal demisiu sám. Igor Matovič povedie vládu až do zloženia nového kabinetu. Zostavením novej vlády prezidentka poverila Eduarda Hegera.

  15:39 Premiér Igor Matovič sa zrejme vlastnej demisie nezúčastní. Vláda poverila podaním demisie nového premiéra Eduarda Hegera.

  15:03 Igor Matovič si predsa len jedno prvenstvo pripíše. Bude najkratšie slúžiacim premiérom v samostatnej histórii Slovenska. U kormidla vydržal iba rok a deväť dní. Kratšie bol úradujúcim premiérom len Jozef Moravčík, ktorý však bol len dočasným premiérom po páde prvej vlády Vladimíra Mečiara.

  12:54 Novým ministrom práce, sociálnych vecí a rodinu bude zrejme poslanec za Sme rodina Jozef Hlinka. Dnes to uviedol Milan Krajniak, ktorý rezort práce viedol vo vláde Igora Matoviča.

  09:47 Odchod Matoviča sa odkladá. Premiér demisiu nakoniec podá až o 16.00. Prezidentský palác informoval o posunutí termínu demisie odchádzajúceho premiéra.

  08:05 Milan Krajniak včera potvrdil, že na ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny sa nevráti.

  https://www.facebook.com/krajniakmilan/posts/1857130051120440

  08:01 Mená nových ministrov? Tie sú zatiaľ zahalenú rúškom tajomstva, ale mená nepoznáme len v prípade ministra zdravotníctva a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Ostatné ministerstvá zrejme dostanú pôvodní ministri vlády Igora Matoviča. O zásadnej rekonštrukcii vlády teda nemôže byť reč.

  08:00 Pozreli sme na najväčšie prešľapy odchádzajúceho premiéra Igora Matoviča. Vybrať tých sedem najväčších nebolo vôbec jednoduché, keďže Matovič počas ročného vládnutia urobil tých prešľapov skutočne veľa.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu