Viac

  Epidemiologická situácia sa zlepšuje. Nepoľaviť je dôležité

  Epidemiologická situácia na Slovensku sa zlepšuje, naďalej je však potrebné dodržiavať nastavené opatrenia. Neznamená to však poľavenie v nastavených opatreniach.

  Odporúčania konzília odborníkov na Veľkú noc

  Zdôraznil to dnes podpredseda vlády poverený vedením ministerstva zdravotníctva Eduard Heger. Nesmieme podľa neho poľaviť v dodržiavaní opatrení, rozhodujúci bude tento veľkonočný týždeň.

  „Prosím vydržme práve v tento veľký týždeň, týždeň Veľkej noci, pretože čaká nás veľký zápas. A ten zápas bude o nás, či zasadíme veľmi dôležitý a rozhodujúci úder pandémii, alebo či nás dostane. Ja verím, že ten úder zasadíme a že budeme môcť pandémiu aj vďaka tejto Veľkej noci položiť na lopatky,” 

  uviedol zastupujúci minister zdravotníctva, ktorý sa zároveň poďakoval ľuďom, že dodržiavajú nastavené opatrenia a preto sa situácia postupne zlepšuje. 

  Situácia na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom sa zlepšuje. Klesajú počty pozitivity vykonaných testov, znížilo sa reprodukčné číslo, klesá počet úmrtí a v nemocniciach je menej pacientov.

  Menej pacientov tiež potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu. Naopak, stúpa počet zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19, rovnako ako počty vakcín. Denne podľahne ochoreniu COVID-19 71 osôb.

  Kým minulý týždeň bolo v nemocniciach hospitalizovaných 3620 pacientov, v súčasnosti ide o 3337 ľudí. Reprodukčné číslo sa pohybuje na úrovni 0,75 až 0,85.

  V posledných týždňoch klesol počet výjazdov záchrannej zdravotnej služby k pacientom s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

  Tlačová správa
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu