Viac

  WHO zajtra zverejní závery vyšetrovania pandémie. Čo spôsobilo pandémiu ochorenia COVID-19?

  Už zajtra by mala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zverejniť správu z vyšetrovania možného vzniku pandémie ochorenia COVID-19. Správa z vyšetrovania, ale už dnes unikla do médií.

  Pandémia ochorenia COVID-19 sužuje svet už viac ako rok. Odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie sa po viac ako roku dostali do čínskeho Wu-chanu, aby zistili pôvod koronavírusu SARS-CoV-2.

  Prvé prípady nového ochorenia COVID-19 sa objavili v čínskom Wu-chane na konci roka 2019. WHO by už zajtra malo zverejniť predbežné závery z vyšetrovania v Číne. Do médií však unikli niektoré časti správy už dnes.

  Podľa odborníkov sa ako veľmi pravdepodobná javí hypotéza o prenose nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2 z netopierov prostredníctvom ďalšieho živočícha.

  Priamy prenos z netopierov na ľudí považujú odborníci z WHO za pravdepodobnú.

  Za nepravdepodobný naopak experti označili možný prenos z chladených tovarov na trhu vo Wu-chane. Ako veľmi nepravdepodobné mali experti označiť rozšírenie nákazy z virologického laboratória vo Wu-chane.

  Experti, ale upozorňujú, že nejde o definitívne výsledky vyšetrovania. Odborníci z WHO sa zhodujú, že bude potreba ďalších štúdií a výskumov.

  “Všetky hypotézy sú otvorené, ako vyplýva zo správy… a vyžadujú si kompletné a ďalšie štúdie,”

  povedal šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu