More

  Za ľudí reaguje na aktuálnu situáciu. Heger má ich podporu

  Strana Za ľudí vyjadrila podporu novému premiérovi Eduardovi Hegerovi. Na 20.00 hodinu strana oznámila tlačovú konferenciu s vyhlásením k aktuálnej situácii.

  Vládna kríza na Slovensku trvá už štyri týždne. Dnes to však konečne vyzerá, že vládna kríza sa blíži ku koncu. O 20.00 hodine sa očakáva vyhlásenie najmenšej koaličnej strany Za ľudí.

  Online prenos

  20:36 Remišová hovorí, že Matovič financiám rozumie a aj počas vládnutia mal prehľad o financiách. Prichádza z podnikateľského prostredia a preto by podľa Remišovej mohol byť dobrým ministrom.  

  20:39 Remišová tvrdí, že Heger nebude riadení odchádzajúcim premiérom Igorom Matovičom. Remišová však povedal, že to sa uvidí až na konci ich vládnutia.

  20:38 Remišová hovorí, že aj spolupráca s poslancami by mala fungovať lepšie. Flexibilita ministrov by mala byť vyššia, aby aj poslanecké návrhy zákonov našli u ministrov podporu.

  20:36 Remišová tvrdí, že rozhodnutia na vláde by sa mali prijímať konsenzom, aby sa neopakovali situácie, keď sa niečo na vláde príjme a potom sa o päť minút koná tlačovka niektorého z členov vlády, ktorý povie, že s tým nesúhlasí.

  20:36 Kolíková oceňuje štátnické gesto Igora Matoviča a oceňuje ho. Kolíková hovorí, že to muselo byť ťažké rozhodnutie vzdať sa moci. Koliková potvrdila, že sa chce vrátiť na pozíciu ministerky spravodlivosti.

  20:36 Remišová hovorí, že v koalícii sa bavili o novom ministrovi zdravotníctva. Remišová nechcela povedať kto novým ministrom zdravotníctva bude. Remišová hovorí, že o odchode premiéra nevedela ešte ani o 14.00 hodine. Rokovania boli podľa Remišovej ťažké.

  20:34 Výmena premiéra je podľa Remišovej obrovská vec. Premiér by mal podľa Remišovej všetkých partnerov smerovať k jednému výsledku.   

  20:32 Remišová tvrdí, že poslanecký klub ostáva nemenný. Zo strany Za ľudí nedochádza k žiadnym personálnym zmenám. Mária Kolíková sa vráti na pozíciu ministerky spravodlivosti.

  20:31 Remišová tvrdí, že táto kríza všetkých poučila ako z malého plamienka môže vzniknúť požiar, ktorý môže túto krajinu spáli. Podľa Remišovej si Sulík aj Matovič uvedomujú čo je pred nimi.

  20:29 Šeliga potvrdil, že na post ministerky spravodlivosti sa vráti Mária Kolíková.

  21:28 Šeliga ďakuje Matovičovi za to, že urobil štátnické gesto. Podľa Šeligu je dôležité, že dokázal urobiť štátnické gesto. Šeliga hovorí, že zachytil správy zo sociálnych sietí, že bude pokračovať chaos pretože sa nič nezmenilo. Podľa Šeligu to bude aj na manažmente nového premiéra a bude dôležité aj správanie Matoviča a Sulíka akým spôsobom bude vedieť nová vláda komunikovať.

  21:27 Juraj Šeliga hovorí, že sa všetky oči teraz pozerajú do budúcnosti. Poslanecký klub je podľa Šeligu jednotný. Heger bude na poslaneckú klub strany Za ľudí podľa Šeligu chodiť pravidelne, aby táto vláda dovládla celé štyri roky.

  21:26 Remišová sa ospravedlnila ľudom za to, že kríza trvala príliš dlho. Chcú opätovne obnoviť dôveru ľudí v novú vládu.

  21:25 Remišová tvrdí, že sa nová vláda bude snažiť zlepšovať kvalitu života občanom. Poslanecký klub strany Za ľudí dal novému premiérovi Eduardovi Hegerovi dôveru. Podľa Remišovej by bolo dobré, keby už v stredu mohla fungovať nová vláda.

  20:21 Strana Za ľudí podľa Veroniky Remišovej oceňuje štátnické gesto odchádzajúceho premiéra Igora Matoviča. Podľa Remišovej strana Za ľudí verí, že bude môcť vláda vrátiť k práci. Remišová hovorí, že verí v čoskoro návrat do normálu.

  20:21 Vyhlásenie strany Za ľudí začína.  

  19:58 O novej vláde sa ani veľmi hovoriť nedá. Podľa vyhlásenia SaS je jasné, že minimálne ministerstvo školstva, ministerstvo zahraničných vecí a ministerstvo hospodárstva povedú povodní nominanti za stranu SaS.

  19:56 Strana SaS pred malou chvíľou potvrdila, že nová vláda má ich podporu. Podľa Sulíka budú chcieť do ministerských pozícii opäť vymenovať Ivana Korčoka a Branislava Gröhlinga. Richard Sulík by mal pokračovať ako minister hospodárstva.  

  19:36 Podporu novému premiérovi vyjadrila už aj strana Za ľudí. Nový premiér sa chce ešte dohodnúť so stranou SaS. Keďže Matovič stiahol všetky svoje požiadavky na budúcu vládu je možné, že v novej vláde bude minimum zmien.

  Redakcia
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu