0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

SaS reaguje na vyhlásenie Matoviča

Premiér Igor Matovič pred malou chvíľou vyhlásil, že odchádza z postu predsedu vlády. Nahradí ho minister financií Eduard Heger.

Na 19.30 ohlásila strana SaS tlačovú konferenciu, na ktorej budú reagovať na vyhlásenie Igora Matoviča.

https://www.facebook.com/stranasas/videos/1102084733637836

Online prenos

19:54 Strana SaS je pripravená na vládu opätovne predložiť odškodňovací zákon. Strana SaS je zároveň pripravená zahlasovať za ďalšiu podporu pozmenenej vláde.

19:48 Sulík hovorí, že v minulosti hovoril o tom, že Igor Matovič nevie viesť vládu, ale nemal problém s tým, aby bol vo vláde. Sulík hovorí, že pravidlá fungovania na základe programového vyhlásenia vlády sú dobré.  

19:48 Strana SaS sa chce podľa Richarda Sulíka pozerať dopredu. Podľa Sulíka zažila vláda ťažké obdobie a Sulík hovorí, že sa chce vládať pozerať dopredu. Strana SaS považuje krok Igora Matoviča za hrubú čiaru.

19:47 Richard Sulík hovorí, že strana SaS nebude nijako blokovať návrh Igora Matoviča za ministra financií. SaS nechce otvárať koaličnú zmluvu ani programové vyhlásenie vlády.  

19:45 Richard Sulík hovorí, že sa chce stretnúť s Igorom Matovičom a napraviť vzťahy. Sulík zároveň povedal, že neočakáva problémy s prípadnými krokmi budúceho ministra financií Igora Matoviča, ktoré by mohli blokovať návrhy ministrov za stranu SaS.

19:44 Strana SaS nebude určite robiť podľa Sulíka žiadne prieky. Sulík hovorí, že strana je pripravená urobiť všetko pre vznik novej vlády. Sulík zároveň poďakoval všetkým členom strany SaS za podporu, ktorú od nich v posledných týždňoch mal.

19.43 Richard Sulík hovorí, že strana SaS sa nebude pozerať dozadu. Nezmení sa zloženie ministrov za stranu SaS. Ivon Korčok bude ministrom zahraničných vecí, Branislav Gröhling ako minister školstva a Richard Sulík ako minister hospodárstva.

19.41 Podľa Sulíka strana SaS oceňuje štátnické gesto Igora Matoviča. Richard Sulík hovorí, že ešte dnes sa chce stretnúť s novým navrhnutým premiérom. Strana SaS návrh Igora Matoviča akceptuje.

19.40 Tlačová konferencia začína.

19:36 Podporu novému premiérovi vyjadrila už aj strana Za ľudí. Nový premiér sa chce ešte dohodnúť so stranou SaS. Keďže Matovič stiahol všetky svoje požiadavky na budúcu vládu je možné, že v novej vláde bude minimum zmien.

19:33 Na 20.00 hodinu sa pripravuje tlačové vyhlásenie aj strany Za ľudí.

19.31 Vyhlásenie strany SaS by malo začať o pár minút.

Redakcia
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu