Viac

  Skončila aj Kolíková. Spravodlivosť dočasne povedie Remišová

  Demisiu dnes podala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

  Vo funkcii ministerky spravodlivosti dnes skončila Mária Kolíková. Je už štvrtým členom vlády Igora Matoviča, ktorý podal demisiu.

  Kolíková svoje rozhodnutie odísť z vlády oznámila po demisii ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Sulík totiž dnes podal demisiu a vedením rezortu hospodárstva poverila prezidentka Andreja Doležala. Práve demisie Kolíkovej aj Sulíka boli podmienkou zo strany premiéra Igora Matoviča, aby podal demisiu.

  „Zoznam zrealizovaných krokov Márii Kolíkovej za rok vo funkcii ministerky je úctyhodný a úprimne zaň ďakujem. Svedčí o tom, že do vládnej funkcie vstúpila pripravená, s jasnou víziou, aj s plánom zmien. Je určite ťažké odísť od rozrobenej práce. A ešte ťažšie vtedy, keď dôvodom nie je to, že by si so zverenými úlohami nevedela rady,“

  uviedla k odchodu ministerky Kolíkovej prezidentka Zuzana Čaputová.

  Čaputová pochválila ministerku spravodlivosti za zvládnutie potrebných krokov v justičnej reforme a to napriek ťažkým časom. Podľa Čaputovej ide o najkomplexnejšiu reformu justícii v histórii samostatného Slovenska.

  Práve naopak, rezort pod jej vedením aj v ťažkých časoch pandémie stihol zrealizovať dlho očakávané a veľmi potrebné kroky justičnej reformy, ktoré predstavujú zatiaľ najkomplexnejšiu reformu tejto vlády. Rezort justície ešte viac ako iné rezorty potrebuje podporu partnerov vo vláde. Rozumiem, že takúto podporu, ktorá je tiež prejavom vzájomnej dôvery, Mária Kolíková považovala za nevyhnutnú pre ďalšie pôsobenie na poste ministerky. I keď nerada, ale s porozumením som v tejto situácii jej demisiu prijala. Márii želám veľa úspechov v jej ďalšom pôsobení vo verejnej službe,“

  doplnila prezidentka.

  Minulý týždeň podali demisiu rovnako dvaja ministri. Po tlaku niektorých koaličných strán a tiež prezidentky odišiel z postu minister zdravotníctva Marek Krajčí. Jeho rezort dočasne vedie minister financií Eduard Heger.

  Neskôr odchod oznámil aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Jeho dočasne nahradil rovnako minister dopravy Andrej Doležal. Na jeho pleciach sú teraz teda až tri ministerstvá.

  Dnešné demisie ministra hospodárstva a ministerky spravodlivosti nemusia byť tento týždeň posledné. Strana SaS už skorej deklarovala, že ak premiér Igor Matovič nepodá do utorka 24.3. demisiu, tak jej ministri vo vláde končia. Je teda možné, že už v stredu opustia vlády aj ministri zahraničných vecí a školstva.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu