Viac

  Heger: Vakcíny, ktoré na Slovensku používame, sú kvalitne kontrolované

  Očkovanie je najúčinnejšou zbraňou proti pandémii ochorenia COVID-19, zdôraznil dnes podpredseda vlády, minister financií a šéf rezortu zdravotníctva Eduard Heger.

  Vyzdvihol, že všetky vakcíny, ktoré na Slovensku používame, sú podrobené kvalitnej kontrole. „Očkovanie nás približuje k vytúženému cieľu a to víťaznému záveru v boji s pandémiou,“ uviedol Eduard Heger.

  Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová zdôraznila, že prínosy očkovania proti ochoreniu COVID-19 prevažujú nad akýmikoľvek rizikami. V súvislosti s vakcínou

  AstraZeneca pripomenula, že na piatkovom rokovaní výboru pre bezpečnosť Európskej liekovej agentúry bol prijatý záver, že nie je zvýšené riziko vzniku tromboembolických príhod po očkovaní vakcínou AstraZeneca. 

  “Riziko z neočkovania a následného ochorenia COVID-19 je podstatne väčšie na vznik tromboembolických príhod ako riziko po očkovaní,” 

  zdôraznila riaditeľka ŠUKL.

  Heger uviedol, že aj napriek zlepšujúcej sa situácii na Slovensku pomôže očkovanie k víťažstvu a tiež do návratu k normálnemu životu.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/videos/187175266303988

  „Každou vakcínou zasadzujeme pandémii silný úder, pretože len očkovanie vedie k víťazstvu a návratu do života, ktorý sme poznali pred samotnou pandémiou a pred jej príchodom na Slovensko,“ 

  uviedol minister Heger.  

  Heger sa vyjadril aj k spackanej čakárni na očkovanie, ktorá trpí niekoľkými neduhmi. Ministerstvo sa snaží aplikáciu vylepšovať a tiež odstraňovať jej chyby.

   “Vylaďujeme aplikáciu Čakáreň, aby sme odstránili všetky chyby a zabezpečili maximálny komfort jednak priebehu samotného očkovania, ale aj čakania na toto očkovanie,” 

  doplnil minister Heger.

  Zároveň vyzval všetkých, aby sa nebáli vakcinácie, nakoľko je to tá najsilnejšia zbraň v boji proti pandémii COVID-19.

  Hlavná odborníčka MZ SR pre hematológiu Angelika Bátorová doplnila, že pacienti s trombotickými problémami by sa mali pred očkovaním poradiť s lekárom. Nevidí však dôvod, aby neboli zaočkovaní pacienti, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi.

  Pripomenula, že aj podľa medzinárodnej spoločnosti pre hemostázu a trombózu benefit vakcinácie, vrátane vakcíny AstraZeneca, ďaleko presahuje riziká, ktoré boli doteraz zaznamenané a opísané.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu