Viac

  Voľby by vyhral Hlas, druhé by skončilo OĽaNO

  Predvolebný prieskum agentúry Median SK pre televíznu reláciu O 5 minút 12 na RTVS ukázal, prepad preferencií vládnuceho OĽaNO. Voľby by podľa tohto prieskumu vyhrala strana Hlas-SD Petra Pellegriniho so ziskom 21,4%.

  Na druhom mieste by skončila najsilnejšia koaličná strana OĽaNO, ktorá by však oproti minuloročnému výsledku vo voľbách výrazne stratila. Strana by vo voľbách získala len 11,3%: Len o percento menej by získala strana SaS.

  Do parlamentu by sa dostala aj strana Progresívne Slovensko, ktorej to v tandeme so stranou Spolu minulý rok nevyšlo. Progresívci by získali 9,3%. Do parlamentu by sa dostala ešte strana Smer-SD (8,6%) a tiež strana Sme rodina. Kollárovci by sa však do parlamentu dostali len tesne so ziskom 5%.

  Pred bránami parlamentu by ostala najmenšia koaličná strana Za ľudí, ktorá by získala len 4,7%. Do parlamentu by sa nedostala extrémistická ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorá by získala len 4% hlasov. Pred bránami by ostali aj odídenci z Hnutia Republika Milana Uhríka. Podľa prieskumu by získali len 3,7%.

  Prieskum pre RTVS realizovala agentúra Median SK a prebiehal od 12. až do 18. marca realizoval sa na vzorke 1.003 respondentov.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu