Viac

  Richard Sulík podá demisiu. Zrejme na začiatku budúceho týždňa

  Koaličná kríza, ktorá už prebieha niekoľko týždňov sa začína ešte viac komplikovať. Po odchode ministra zdravotníctva Mareka Krajčího a tiež ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka, je Sulík už tretím ministrom, ktorý odchádza z vlády Igora Matoviča.

  “Ja som tu dnes bol naposledy, som sa aj mojim kolegom poďakoval za spoluprácu. V pondelok alebo utorok oznámim demisiu, aby ma najneskôr v stredu mohla pani prezidentka prijať.”

  Povedal po rokovaní vlády minister hospodárstva Richard Sulík

  Sulík pritom už skorej vyhlásil, že ak nepodá demisiu predseda vlády Igor Matovič odíde strana SaS z vlády. Znamenalo by to teda odchod ďalších ministrov.

  https://www.facebook.com/RichardSulik/posts/3846637128749320

  Richard Sulík po rokovaní vlády povedal, že premiér a predseda vlády Igor Matovič neprejavil záujem diskutovať o ukončení koaličného sporu. Ten najprv vyvolal nákup neregistrovanej ruskej vakcíny Sputnik V a následná tlačová konferencia premiéra a vtedajšieho ministra zdravotníctva Mareka Krajčího na košickom letisku. Keď to už vyzeralo na upokojenie situácie, usporiadal Igor Matovič ďalšiu tlačovú konferenciu k odchodu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

  Po tejto tlačovej konferencii sa koaličný spor obuť rozhorel naplno. Najmä strane SaS sa totiž nepáčila komunikácia zo strany premiéra Igora Matoviča, keď označil bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího za obeť koaličnej vojny. Tento postoj neskôr pri demisii ministra skritizovala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

  Redakcia
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu