0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Minister práce Milan Krajniak podal demisiu

Iba minulý týždeň skončil vo funkcii minister zdravotníctva Marek Krajčí. Dnes nečakane podal demisiu minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Krajniak vo svojom krátkom prejave podal, že ide o politické gesto na upokojenie súčasnej vládnej krízy.

“Podal som demisiu z funkcie ministra, pretože nechceme pokračovať v tomto cirkuse, ktorý sa okolo koaličnej krízy deje. Sme rodina žiadne personálne požiadavky na koaličných partnerov nevznáša, s našimi piatimi vecnými bodmi ako pomôcť ľuďom – jednorazová pomoc najviac zasiahnutým krízou, odklad splátok úverov a energií, moratórium na exekúcie, dofinancovanie cestovného ruchu a gastro v hodnote 100 mil. eur, a s covidovým balíčkom 5 respirátorov bezplatne pre všetkých ľudí, všetci koaliční partneri v zásade súhlasia. Nikto ani od nás nežiadal nejakú politickú obeť. Ale pýtali sa nás viacerí, či v prípade, ak by sa rozhodli odstúpiť Matovič, Remišová a Sulík, vyvodí politickú zodpovednosť aj niekto z nás. Preto som sa rozhodol ako predseda ministerského klubu Sme rodina podať demisiu. Chápem to ako politické gesto z našej strany. Sme pripravení priniesť aj my nejakú politickú obetu, aj keď to od nás nikto nežiadal, aby sme prispeli k čo najrýchlejšiemu ukončeniu koaličnej krízy. Podľa mňa si ľudia, ktorí nás volili, nezaslúžia, aby sme ich donekonečna naťahovali a nevedeli sa rozhýbať k nejakému jej uzavretiu.”

Uviedol Milan Krajniak

Ako informoval Milan Krajniak, tak demisiu už elektronicky poslal do prezidentského paláca. Na ťahu je teraz prezidentka Zuzana Čaputová. Avšak dôležité bude aj to, kto prevezme úrad po Krajniakovi. Návrh na nového ministra alebo ministra, ktorého dočasne poveria vedením rezortu, musí prezidentke predložiť premiér Igor Matovič.

Strana SaS dnes vyzvala k odchodu aj premiéra Igora Matoviča, ktorému dali aj týždenné ultimátum. Ak do budúce pondelka nepodá demisiu, tak SaS vo vláde končí.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu