0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Matovič má týždeň na odstúpenie. SaS inak opustí vládu

https://www.facebook.com/stranasas/videos/178315900583020

Minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík dnes vyzval premiéra Igora Matoviča na odchod. Dal mu zároveň ultimátum. Odstúpiť má do budúceho pondelka, ak sa tak nestane, SaS končí vo vláde. Sulík zároveň ponúkol svoj post vo vláde.

„Nedá sa takto ďalej fungovať, pre zachovanie vlády na súčasnom pôdoryse je možný len odchod Matoviča. Vyzývame premiéra na odstúpenie. Ak neodíde, sme pripravení odísť z vlády.“

povedal dnes na tlačovej konferencii Richard Sulík

Matovič polarizuje spoločnosť

Sulík zároveň dodal, že by bolo najlepšie, aby vo vláde nemal post žiadny predseda niektorej z koaličných strán. Netrvá však na tom, aby vládu opustila aj Veronika Remišová zo strany Za ľudí.

Sulík sa počas tlačovej konferencie kriticky vyjadril aj na manažovanie boja s pandémiou ochorenia COVID-19. Podľa Sulíka to bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí a premiér Igor Matovič nezvládli.

Sulík však kritizoval aj chaos vo vládnutí. Sulík zároveň hovorí, že Igor Matovič a jeho štýl vládnutia polarizuje spoločnosť a navyše podľa posledných prieskumov mu až 80 percent ľudí nedôveruje.

Predčasné voľby nechcú

SaS podľa Sulíka nechce predčasné voľby, aj keď súčasnú situáciu budú mnohí prirovnávať k pádu vlády Ivety Radičovej, situácia je podľa Sulíka iná. Ak totiž SaS vládu opustí bude môcť Igor Matovič pokračovať vo vládnutí. V Národnej rade však príde jeho vláda o ústavnú väčšinu a zmeny ústavy bude potrebovať aj opozíciu.

„Je dôležité, aby mal premiér dôveru občanov a bol schopný dobrej spolupráce s prezidentkou, samosprávami aj koaličnými stranami, aby nerozoštvával spoločnosť, naopak, aby ju spájal.“

povedal počas konferencie Richard Sulík

Podľa Sulíka Slovensko teraz potrebuje hlavne pokoj a rozvahu. Súčasnú vládnu krízu odštartoval nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Minulý týždeň to pritom po rokovaní lídrov vyzeralo na koniec vládnej krízy. Opätovný problém spôsobil spôsob oznámenia odchodu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

Martin
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu