Viac

  Britský variant potvrdený na Slovensku v 90% vyšetrených vzoriek

  Vyplýva to z tretieho kola celoslovenského prieskumu rozšírenia britského variantu B.1.1.7, pričom sa vyšetrovali klinické vzorky, ktoré vyšli ako RT-PCR pozitívne 3. marca 2021. Pozitívne vzorky poskytlo 27 laboratórií a britský variant sa analyzoval v 16 štátnych aj neštátnych laboratóriách v SR.

  Takýto prieskum bol realizovaný aj na vzorkách z 3. februára 2021. Britský variant sa vtedy potvrdil v približne 74 % vyšetrených vzoriek. Ďalšie kolo bolo realizované zo vzoriek z 15. februára 2021, kedy sa britský variant potvrdil v 72 % vyšetrených vzoriek.

  Britský variant B.1.1.7. zvýšil v populácii svoj podiel a dominuje nad inými variantmi pandemického vírusu. Prevalencia britského variantu a rýchlosť, akou sa stal dominantným variantom na našom území, jednoznačne dokazujú, že je potrebné podľa hygienikov naďalej prísne dodržiavať nastavené protiepidemické opatrenia.

  „Rovnako je naďalej nevyhnutné minimalizovať kontakt s inými ľuďmi, nosiť rúško či respirátor a dodržiavať hygienu rúk. Tieto preventívne opatrenia dokážu spomaľovať šírenie aj iných infekčných variantov vírusu. Ďakujeme všetkým laboratóriám a ich pracovníkom, ktorí sa na prieskume rozšírenia britského variantu podieľali.“

  Uviedli v tlačovej správe hygienici
  Tlačová správa
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu