More

  Matovič potvrdil, že Sputnik V ostáva na Slovensku

  Slovensko si nechá ruskú vakcínu Sputnik V. Informoval o tom dnes premiér Igor Matovič na sociálnej sieti Facebook. Matovič včera na Facebooku informoval, že Rusko ponúklo bezplatné zrušenie zmluvy o dodávke 2 miliónov kusov neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko. 

  “To bolo kriku … za 2 milióny vakcín, ktoré zachránia tisícky životov! “Hybridná vojna Ruska”, “Geopolitická zbraň Ruska”, “Putinov poskok” a všetky možné bludy o “Sieni hanby” … a keď sa Rusi ponúkli, že ho môžeme bez sankcií vrátiť … zrazu ticho. Hrobové. Takže Sputnik do Ruska späť nepoletí a bude zachraňovať životy na Slovensku.”

  napísal na Facebooku dnes premiér Igor Matovič

  Nákup neschválenej ruskej vakcíny Sputnik V a následnú tlačovú konferenciu premiéra Igora Matoviča na košickom letisku kritizovali dve koaličné strany. SaS aj strana Za ľudí dokonca pre pochybenia premiéra žiadajú zásadnú rekonštrukciu vlády

  “A pravdu? A nikdy by som ho vrátiť ani nedovolil. Nikdy.”

  doplnil Matovič

  Premiér však na Facebooku uviedol, že aj keď sme súčasťou Európskej únie odmieta byť vrahom. Matovičove výroky pritom spôsobili aj medzinárodnú roztržku s Ukrajinou, keď premiér v diskusnej relácii na rádiu Expres žartom povedal, že vakcínu zamenil za Zakarpatskú Ukrajinu. 

  “Sme pevnou súčasťou EÚ, ale predsa nemôžem odmietnuť záchranu našich ľudí kvalitnou vakcínou len preto, lebo je v Rusku vyrobená … nie som vrah.”

  napísal premiér Igor Matovič v závere statusu. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu