Viac

  EMA: Výrobca Sputnika V požiadal o priebežné hodnotenie vakcíny

  Výrobca ruskej vakcíny Sputnik V požiadal podľa slovenského ministerstva zdravotníctva Európsku liekovú agentúru (EMA) o priebežné hodnotenie vakcíny. Samotný proces priebežného hodnotenia ešte neznamená, že výrobca požiada o registráciu vakcíny v Európskej únii.

  „Výrobca vakcíny Sputnik V požiadal Európsku liekovú agentúru (EMA) o spustenie procesu priebežného hodnotenia – rolling review. Tento regulačný nástroj slúži na urýchlenie posúdenia vakcíny. Údaje k vakcíne sa v tejto fáze posudzujú priebežne podľa ich dostupnosti. Cieľom rolling review je priebežne posúdiť všetky údaje o jej účinnosti a bezpečnosti.“

  Uvádza v stanovisku na Facebooku slovenské ministerstvo zdravotníctva

  Proces priebežného hodnotenia môže urýchliť prípadnú následnú registráciu vakcíny Sputnik V. V rámci procesu priebežného hodnotenia bude výrobca postupne prekladať jednotlivé dokumenty k hodnoteniu vakcíny. O samotnú registráciu môže výrobca požiadať až po súhlasom stanovisku Výboru pre lieky na humánne použite. V žiadosti o registráciu vakcíny už musí výrobca predložiť všetky podklady.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/800101924191919

  Práve zdĺhavý registračný proces vakcín v Európskej únii spôsobuje, že krajiny únie sú na chvoste v počte zaočkovaných. Tempo očkovanie je v Únii žalostne pomalé a denne v Únii umierajú tisíce ľudí.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu