More

  Krajniak chce otvoriť kostoly. Argumentuje morom, ktorý zúril v 18. storočí

  Minister práce Milan Krajniak navrhuje otvoriť kostoly. Argumentuje pocitmi a zrejme si neuvedomuje ako nebezpečné kostoly sú. Odborníci pred ich otváraním vystríhajú pre stúpajúci počet pacientov v nemocniciach.

  Slovensko už niekoľko týždňov trpí lockdownom, ktorý znamená zatvorené prevádzky a obchody. Lockdown od 1. januára zatvoril aj brány kostolov. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak však navrhol ich otvorenie.

  “Ale modlitbou a liturgiou nás veriacich môžeme získať všetci. Pomoc a nádej, ktorú teraz potrebujeme všetci.”

  uviedol minister práce Milan Krajniak na sociálnej sieti

  Krajniak tvrdí, že otvorením kostolov sa v týchto chvíľach nemôže nič zhoršiť. Minister zrejme zabudol, že minulý týždeň požiadalo Slovensko o medzinárodnú pomoc, pretože nám začínajú kolabovať nemocnice. Rovnako Slovensko patrí medzi najhoršie krajiny v počte úmrtí na milión obyvateľov. Nelichotivý rebríček dokonca vedieme.

  “V zariadeniach s covidom, kde sa s klientami chodí modliť duchovný ich denominácie, v prípade katolíkov vysluhuje aj sviatosti Svätého prijímania, spovede, pomazania chorých, z takýchto zariadení nám hlásia lepšie priebehy ochorení klientov, ktorí majú aj duchovnú pomoc.”

  uviedol na sociálnej sieti Milan Krajniak

  Kde tieto informácie minister získal, už Krajniak nepovedal. Konkrétne zariadenia, ktoré mu mali informácie poskytnúť už minister nespomenul. Práve kostoly však patria medzi tie najviac rizikové. Opakovane sa ukázalo, že sa v kostoloch nedodržiavali opatrenia. Niektoré kostoly otvorili a robili omše aj po ich zatvorení po zavedení lockdownu a zákazu vychádzania. Navyše do kostola chodia často práve tie najrizikovejšie skupiny – seniori.

  Krajniak argumentuje, že viera je dôležitejšia ako napríklad kino. Napríklad prevádzky a obchody s oblečením, či prevádzky s nábytkom, ktoré sú často pre mnohých nenahraditeľné by ostali zatvorené. Kostoly, kde sa môžete modliť, by sa otvorili. Minister zrejme zabúda, že aj samotná cirkev tvrdí, že boh je všadeprítomný. V tom prípade asi nie je problém pre veriacich modliť sa kdekoľvek a teda aj doma.

  Ešte bláznivejšie znie argument, ktorý minister spomenul v príspevku. Argumentuje totiž morom, ktorý bol v 18. storočí v Trnave. Minister zabudol, že mor sa prenáša inak ako sa prenáša COVID-19. Navyše z roku 1710, keď mor v Trnave zúril, nemáme žiadne presné vedecká dáta, iba rôzne povesti.

  “Zúfalí občania sa rozhodli v spoločnej modlitbe prosiť o pomoc Pannu Máriu. 21. novembra 1710 sa celé mesto zhromaždilo v Dóme sv. Mikuláša pri zázračnom obraze Panny Márie. Potom po modlitbách v procesii obišli námestie a Trojičný stĺp a za hlaholu všetkých zvonov v meste sa vrátili naspäť do Dómu sv. Mikuláša. A stal sa zázrak. Od toho momentu mor skončil. Od toho momentu už v Trnave nikto na mor nezomrel.”

  tvrdí Krajniak

  Minister práce by mal riešiť hlavne stúpajúcu nezamestnanosť a problémy firiem a živnostníkov, aby sa dostali k štátnej pomoci namiesto riešenia otvárania kostolov. Kostoly rozhodne nepatria medzi kritickú infraštruktúru, ktorá je nenahraditeľná. Desaťtisíce ľudí sedia doma, pretože prevádzky a obchody ostali zatvorené.

  Zatvorené ostali aj hotely a problémy majú aj reštaurácie. V týchto chvíľach volať po otvorení kostolov je preto nezodpovedné. Pred otvorením kostolov vystríhajú aj odborníci. Tí varujú, že pre stúpajúce počty pacientov v nemocniciach môže mať otvorenie kostolov fatálne následky.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu