More

  Slovensko mohlo do júna 2021 dostať 2 milióny kusov vakcín Sputnik V

  Premiér Igor Matovič dnes informoval, že Slovensko mohlo do júna dostať 2 milióny kusov vakcín Sputnik V. Použitie vakcíny na Slovensku stopla strana za ľudí a odpor Veroniky Remišovej.

  Premiér Igor Matovič dnes informoval, že Slovensko mohlo do konca júna získať až 2 milióny kusov vakcíny Sputnik V. Dodávky by boli samozrejme postupné. Už do konca mesiaca mohlo na Slovensku doraziť prvých 160-tisíc kusov vakcín. Ďalší mesiac by potom dorazilo ďalších 300-tisíc kusov vakcín.

  Nákup vakcín stroskotal na vláde po tom ako s ním nesúhlasila Veronika Remišová a strana Za ľudí. Vláda nákup vakcín neschválila, avšak ministerstvo zdravotníctva môže odsúhlasiť nákup vakcín a ich použitie.

  Na rozdiel od ostatných vakcín by očkovanie Sputnikom V bolo dobrovoľné a ľudia by sa mohli rozhodnúť, či sa vakcínou dajú alebo nedajú očkovať.

  Premiér Igor Matovič by bol rád, ak by minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku. S Ruskom podľa neho dohodol dva milióny dávok do konca júna. Informoval o tom na piatkovej tlačovej konferencii.

  https://www.facebook.com/UradVladySR/videos/213200410553527

  Predseda vlády kritizoval odmietanie ruskej vakcíny. Poukázal na to, že Sputnik je registrovaný okrem Maďarska aj v ďalších 29 krajinách. V otázke očkovania sa podľa neho stali krajiny Európskej únie “lúzrami” vzhľadom na množstvo oneskorených vakcín. Argumentoval tiež prieskumom agentúry AKO, podľa ktorého by ochota očkovať sa proti ochoreniu COVID-19 stúpla. Tvrdí, že zaočkovať by sa mohlo o 300.000 Slovákov viac.

  “Tá vakcína nemá chybu”

  MYSLÍ SI IGOR MATOVIČ

  Odopieranie vakcíny nazval premiér pokusom na ľuďoch, či prežijú bez nej.

  Zdôraznil, že chcel ľuďom umožniť, aby sa dobrovoľne mohli zaočkovať vakcínou, ktorej dôverujú. Poznamenal, že ide o otázku, pri ktorej je “nevhodné a ťažko populistické” viesť geopolitické zápasy. Kritizoval tiež, že sa tým znižuje dôvera k očkovaniu.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu