More

  Veronika Remišová vetovala nákup ruskej vakcíny Sputnik

  Vláda dnes na rokovaní neschválila nákup ruskej vakcíny Sputnik. Návrh vetovala strana Za ľudí, keď predsedníčka strany Veronika Remišová nesúhlasila s nákupom vakcíny.

  Najmenšia vládna strana Za ľudí, ktorá sa podľa posledných prieskumov možno už do parlamentu ani nedostane, dnes vetovala nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Návrh nákupu vakcíny včera odobrila aj Pandemická komisia a jej nákup odporúčali viacerí odborníci.

  Samotný nákup vakcíny totiž neznamenal, že by sa ňou na Slovensku aj začalo očkovať. Ešte pred začatím očkovania by bol potrebný súhlas Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Práve Štátny ústav pre kontrolu liečiv mal skontrolovať výrobný proces aj bezpečnosť vakcíny.

  Pre nedostatok vakcín od iných spoločností bola práve ruská vakcína Sputnik V nádejou pre rýchlejší proces očkovanie. Ruskou vakcínou už napríklad začalo očkovať susedné Maďarsko.

  Podľa neoficiálnych údajov malo Slovensko už predbežne dohodnutú dodávku až 168 tisíc dávok vakcíny Sputnik V.

  Proti nákupu ruskej vakcíny sa vyjadrovala hlavne predsedníčka strany za ľudí Veronika Remišová. Remišová tvrdila, že by z ľudí nemali robiť testovacích králikov. Slovensko tak prišlo o možnosť zaobstarať si ruskú vakcínu, ktorú by mohlo použiť aj po schváli v Európskej únii.

  Ruská vakcína Sputnik V totiž nie je súčasťou hromadnej objednávky Európskej komisie. Slovensku ostane jediná možnosť – spoliehať sa pomalé dodávky vakcín od už troch schválených výrobcov vakcíny. Denne na Slovensku zomiera na COVID-19 sto ľudí a tento počet bude zrejme rásť.

  Boj s pandémiou ochorenia COVID-19 už Slovensko nezvláda a pre zlé manažovanie boja s ochorením COVID-19 sme už museli požiadať o medzinárodnú pomoc. Tú nám už prisľúbilo Rakúsko, Poľsko a Maďarsko. Bez medzinárodnej pomoci zrejme Slovensko už boj s ochorením nezvládne.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu