More

  Pomoc ponúkli Rakúsko aj Poľsko. Pripravené pomôcť je aj Maďarsko

  Na žiadosť Slovenska o pomoc v boji s pandémiou ochorenia COVID-19 už podľa Martina Klusa zareagovalo Poľsko aj Rakúsko. Pripravené pomôcť je aj Maďarsko.

  Slovensko pre zlé manažovanie boja s pandémiou COVID-19 potrebuje medzinárodnú pomoc. Naším nemocniciam už dochádza dych a mnohé melú z posledného. Počty pacientov v nemocniciach aj napriek niekoľko týždňov trvajúceho lockdownu neklesajú.

  Slovenská vláda preto včera schválila žiadosť ministerstva zdravotníctva o aktiváciu mechanizmu civilnej ochrany Európskej únie. Mechanizmus civilnej ochrany sa využíva napríklad v prípade živelných katastrof ako sú zápaly alebo zemetrasenia.

  Ako prvé včera zareagovalo Rakúsko, ktoré je pripravené poslať na Slovensko rakúskych armádnych zdravotníkov. Koľko ich bude zatiaľ nie je jasné. Informáciu včera priniesli rakúske média.

  https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1653583941516250

  Dnes potvrdil pomoc od Rakúska aj Martin Klus. Ten na Facebooku napísal, že pomoc už ponúklo aj Poľsko. To ponúklo 200 voľných lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Pomôcť má byť podľa Martina Klusa pripravené aj susedné Maďarsko.

  „Aj keď sami čelia mnohým výzvam a zápasia so zhoršujúcou sa pandemickou situáciu, pomoc nám už ponúklo Rakúsko, Poľsko a podľa vyjadrení na včerajšom stretnutí v Krakove sú pripravení pomôcť nám aj Maďari. Veľmi pekne všetkým ďakujeme, že v týchto náročných časoch stoja po našom boku!“

  Uviedol na Facebooku Martin Klus

  Slovensko sa tento týždeň zaradilo na čelo nelichotivého rebríčka v počte úmrtí na milión obyvateľov. V tých sme najhorší na svete. Denne aktuálne pribúda viac ako 100 úmrtí na COVID-19.

  Slovensko sa už bez medzinárodnej pomoci zrejme nedokáže s pandémiou vysporiadať. Počty nakazených neklesajú a odborníci upozorňujú aj na chaos v číslach. Vládu skritizovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu