Viac

  Pandemická komisia odporúča nákup ruskej vakcíny Sputnik V

  Pandemická komisia dnes na svojom rokovaní schválila odporúčanie na nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Neznamená to však, že sa vakcínou bude skutočne aj očkovať.

  Na dnešnom zasadaní Pandemická komisia, ako poradný orgán vlády, schválila možný nákup ruskej vakcíny Sputnik V a odporúčajú začať rokovania s Ruskom. Proti bola len Veronika Remišová.

  Neznamená to však, že sa bude ruskou vakcínou na Slovensku aj očkovať. Vakcína je iba na začiatku schvaľovacieho procesu v rámci Európskej únie. Európskej liekovej agentúre navyše schvaľovanie vakcín trvá dlho, čo spomaľuje aj samotný proces očkovania v jednotlivých krajinách.

  Vakcína Sputnik V nie je súčasťou hromadnej objednávky Európskej komisie. Slovensko si tak bude musieť vakcínu zaobstarať samo bez pomoci Európskej únie. Ani zaobstaranie ruskej vakcíny nebude jednoduché. Pre viaznuce dodávky už schválených vakcín totiž o dodávku ruských vakcín majú záujem viaceré európske krajiny.

  Vakcínu Sputnik V už napríklad schválilo aj Maďarsko. To už aj začalo s očkovaním. Nedávno premiér Igor Matovič na Facebooku informoval, že ruskú vakcínu Sputnik V by sme mohli na Slovensku aj vyrábať. Výroba by pokryla potreby Slovenska, ale mohla by z časti smerovať aj do zahraničia.  

  Vláda sa bude nákupom ruskej vakcíny Sputnik V zaoberať na štvrtkovom zasadnutí. Informoval o tom dnes po rokovaní Pandemickej komisie minister zdravotníctva Marek Krajčí.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu