Viac

  Americký senát zamietol žalobu na Trumpa

  Donald Trump už druhý krát zamietol ústavnú žalobu Donalda Trumpa. Trump sa však stal prvým prezidentom USA, ktorý dva krát počas jedného funkčného obdobia čelil procesu impeachmentu.

  Americký senát zamietol v poradí už druhú ústavnú žalobu tento krát na bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Trump prvý krát ústavnej žalobe čelil v roku 2019. Druhý krát to bolo na konci jeho funkčného obdobia. Stal sa tak prvým prezidentom USA, ktorý čelil dva krát ústavnej žalobe. Druhý krát to pritom bolo až po skončení jeho funkčného obdobia.

  Ústavná žaloba prešla hladko Snemovňou reprezentantov, kde majú Demokrati väčšinu. Žaloba však aj tento krát narazila v Senáte. Aj napriek tomu, že sa k Demokratom pridalo sedem republikánov na odsúdenie Trumpa to nestačilo.

  Trump čelil žalobe, pretože v jednom z posledných burcoval svojich priaznivcov, aby zobrali útokom budovu Kapitolu. Vyčíňanie priaznivcov exprezidenta v Kapitole malo niekoľko obetí. Demokrati preto podali žalobu na Trumpa a žiadali, aby nemohol exprezident zastávať žiadnu z federálnych funkcií.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu