Viac

  Na strednom Slovensku je bez elektriny 37-tisíc miest

  Stredoslovenská distribučná informovala, že na strednom Slovensku je bez elektriny viac ako 37-tisíc odberných miest. Dôvodom je vyčíňanie počasia.

  Stredoslovenská distribučná informovala, že najmä na strednom Slovensku je bez elektriny viac ako 37-tisíc odberných miest. Dôvodom výpadku je najmä vyčíňanie počasia.

  Poškodených je až 26 vedení vysokého napätia a nefunguje 400 distribučných trafostaníc. Na príčine sú najmä popadané stromy, ktoré trhali vodiče a poškodzovali stĺpy.

  Najviac postihnutou oblasťou je Banskobystrický kraj. Podľa Stredoslovenskej distribučnej sú najviac zasiahnuté okresy Rimavská Sobota, Poltár, Žiar nad Hronom, Krupina a Zvolen. Problémy sa však nevyhli ani Žilinskému kraju.

  „Na mnohých miestach ešte len prebieha vyhľadávanie poruchových miest, pretože sa nachádzajú v odľahlých a ťažko prístupných lokalitách. V niektorých oblastiach navyše stále sneží a fúka silný vietor. V takýchto prípadoch je veľmi náročné a žiaľ, niekedy až nemožné dopraviť na miesto potrebnú techniku, takže musíme čakať na ustálenie počasia. Vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu nie je vylúčené, že poruchy budú ešte pribúdať.“

  popísal aktuálnu situáciu Miroslav Gejdoš, tlačový hovorca Stredoslovenskej distribučnej.

  Problémy však počasie spôsobuje aj na cestách a to najmä na východnom Slovensku. Najhoršie je na tom Košický kraj, kde už polícia vyzvala, aby ľudia nechodili von pokiaľ to nie je nevyhnutné.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu