More

  Školy v Bratislave ostanú zatvorené

  Školy v Bratislave ostanú aj naďalej zatvorené a to aj napriek tomu, že sa upravili opatrenia. Oznámil to Matúš Vallo na Facebooku.

  Rozhodnutie o neotvorení škôl v Bratislave prichádza iba pár hodín pred začiatkom nového týždňa. Už od pondelka sa môžu niektoré školy otvoriť. V rámci úprav COVID automatu sa umožní aj v čiernej zóne otvoriť prvý stupeň základných škôl a končiace ročníky stredných škôl. Otvoriť môžu aj materské školy.

  V Bratislave však ostávajú školy na základe rozhodnutia mesta naďalej zatvorené. Oznámil to iba pár hodín pred pondelkom primátor Bratislavy Matúš Vallo.

  O otváraní škôl v hlavnom meste diskutovali starostovia a starostky jednotlivých bratislavský mestských častí. Pre vysokú premorenosť nebezpečnej britskej mutácie vírusu aj regionálni hygienici neodporúčali otvoriť školy v Bratislavskom kraji.

  Diskusia starostov a starostiek nebola vôbec ľahká a jej výsledkom je, že bratislavské mestské časti budúci týždeň, t.j. od 8.2.2021 školy neotvoria a budú pokračovať v dištančnom vyučovaní. Jednotlivé mestské časti budú počas týždňa informovať, aký bude postup v týždni od 15.2.2021. Ako primátor za ich rozhodnutím stojím a vnímam ho ako prejav snahy v prvom rade chrániť zdravie všetkých Bratislavčanov a Bratislavčaniek a prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie, ktorá zároveň umožní bezpečnejšie otvorenie škôl v blízkom čase.

  Uviedol na Facebooku primátor Bratislavy Matúš Vallo

  Vallo už počas týždňa kritizoval vládu za chaotické prijímanie opatrení a prijímanie opatrení na poslednú chvíľu. Vláda posledné opatrenia prijala iba v piatok samosprávy tak mali len dva dni na prípravu fungovania od pondelka. Vallo dnes vyzval vládu, aby prijala jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvoriť.

  Bratislavské samosprávy žiadajú vládu, aby zabezpečila jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať. Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov.

  Doplnil na Facebooku Matúš Vallo

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu