Viac

  Google Play Music končí. Nezabudnite si preniesť obsah, inak oň prídete

  Služba Google Play Music alebo aj Hudba Google Play si nikdy veľa fanúšikov nezískala. Na rozdiel o platforiem ako napríklad Spotify alebo Apple Music toho ani veľa Hudba Google Play neponúkala.

  Navyše Google mal v zálohe ešte aj YouTube Music a tieto dve služby si navzájom konkurovali. Prišlo teda rozhodnutie a Hudba Google Play bude ukončená. Už 24. februára skončí definitívne a tak vám ostávajú posledné dni na prenos obsahu.

  Možno aj vám prišiel takýto mail od Google o konci služby Google Play Music (Hudba Google Play). Nemali by ste s prenosom obsahu z končiacej služby dlho váhať. Google službu Hudbu Google Play ukončil a k 24. februáru zmaže všetky údaje ak si ich neprenesiete do YouTube Music alebo nestiahnete do počítača.

  Jednoduchý prenos

  Ak si obsah neprenesiete do YouTube Music, tak oň úplne prídete. Našťastie nebol by to Google keby proces prenosu nebol úplne jednoduchý. Prenos však funguje len do YouTube Music. Ak teda túto službu nechcete používať, máte smolu.

  Prenos hudby, knižnice, obľúbených skladieb alebo aj playlistov môžete začať priamo na stránke YouTube Music. Musíte sa prihlásiť pod účtov, ktorý ste používali v Hudbe Google Play.

  Prenos hudby je jednoduchý. Stačí navštíviť adresu YouTube Music a kliknúť na zahájenie prenosu. Automaticky sa prenesie celý obsah vášho účtu Google Play Music (Hudby Google Play)

  Ak máte pod týmto účtom akýkoľvek obsah, zobrazí sa vám informácia, čo všetko sa do YouTube Music prenesie. Potom už stačí iba kliknúť na „Spustiť prenos“.

  Prenos obsahu z Hudby Google Play môže trvať aj niekoľko hodín. Všetko záleží od toho koľko obsahu v Hudbe Play Music máte.

  V závislosti od toho koľko obsahuje máte v knihovne Google Play Music môže prenos trvať aj niekoľko hodín. Po úspešnom prenose vám príde aj mail o ukončení transferu.

  Ak prenos zbehne správne nájdete už všetok obsah v službe YouTube Music. V tejto službe potom môžete vyskúšať aj mesačné predplatné služby úplne zadarmo.

  Stiahnutie do počítača

  Aj keď Google priamo neumožňuje nahrať obsah do iných hudobných služieb, môžete ešte využiť priame stiahnutie obsahu zo služby Google Play Music do počítača.

  Stiahne sa vám súbor, ktorý bude obsahovať všetku zakúpenú službu vo formáte MP3. Využiť na to môžete službu Google Takeout. V zozname sa vám zobrazia všetky služby, ktoré ste využili alebo využívate.  Stačí teda v zozname vybrať službu Google Play Music (Hudba Google Play).

  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu