Viac

  Matúš Vallo kritizuje vládu za chaotické opatrenia

  Včera kritizovala chaotické prijímanie opatrení ZMOS aj Únia miest Slovenska. Od pondelka má začať platiť COVID automat, avšak nikto netuší s akými podmienkami presne. Ak začne platiť COVID automat bude potrebné mať test nie starší ako 7 dní aj na cestu do práce, či do prírody.

  Vláda však od pondelka nebola schopná rozhodnúť o podmienkach fungovania od pondelka. Samosprávy teda nevedia, či sa počas víkendu budú musieť ľudia testovať alebo nie. Kritiku vláde dnes adresoval aj primátor Bratislavy Matúš Vallo.

  Bohužiaľ, táto situácia sa opakuje každý týždeň. Vláda, koalícia, komisia do úmoru zasadajú, čiastkové informácie sa líšia a na finálny výstup v podobe uznesenia vlády čakáme do posledného pracovného dňa. Je piatok poobede, cez víkend by malo nasledovať testovanie, ale my ešte stále nevieme, koho sa bude primárne týkať a koľko odberných miest je potrebné pripraviť, aby sme dostatočne zabezpečili záujem o testovanie.

  Napísal primátor Bratislavy Matúš Vallo na Facebooku

  Magistrát Bratislavy na víkend podľa Valla zriadil 13 odberných tímov na 7 miestach pri vozidlách MHD s rezervačným systémom a bez čakania na výsledok. Ďalšie dočasné odberné miesta otvárajú aj niektoré mestské časti.

  Vzhľadom na vysokú prítomnosť britskej mutácie vírusu v našom meste, všetkým, ktorí sa potrebujú otestovať, odporúčame predovšetkým online rezerváciu testu, čo by malo zabrániť tvoreniu radov a zaručiť vyššiu bezpečnosť pri testovaní. V každom prípade budú počas víkendu dostupné aj odberové miesta bez rezervácie. V prípade, že sa na takom mieste bude tvoriť dlhší rad, odporúčame zvoliť iné miesto, alebo čas. Predbežný zoznam všetkých miest na víkendové testovanie, ako aj už zriadených trvalých MOM v Bratislave, nájdete na covid.bratislava.sk.

  Doplnil Vallo na Facebooku
  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu