Viac

  V Bratislave sa potvrdila silná prítomnosť britskej mutácie vírusu

  Po PCR pretestovaní a následnom preverovaní vzoriek špecifickými testami sa v Bratislave potvrdila silná prítomnosť britskej mutácie vírusu COVID-19.

  Počas víkendového testovania v Bratislave zisťovali podiel britskej mutácie vírusu na pozitívne testovaných. Na všetkých odberových miestach v piatich rôznych lokalitách Bratislavy, ktoré zabezpečoval magistrát, našli takmer 50 pozitívnych prípadov.

  Všetkým týmto pozitívne testovaným ľuďom následne ponúkli možnosť pretestovať sa PCR testami. Na pretestovanie v utorok prišlo 28 ľudí. U jedného z nich PCR test nepotvrdil pozitivitu, to znamená, že bol falošne pozitívny pri testovaní Ag testom. Až u 23 ľudí zo zvyšných 27 bola zistená britská mutácia, čo predstavuje 85%.

  Vzorka, ktorú sme kontrolovali, nie je veľká, ale zodpovedá skladbe spoločnosti. Testovaní boli v rôznych časoch, rozdielneho veku a tiež z viacerých odberových miest v rôznych mestských častiach, čo potvrdzuje, že nepochádzajú z jedného možného ohniska. Je preto ešte dôležitejšie ako doteraz, aby sme boli obozretní, chránili sa a aby pozitívne testovaní ľudia prísne dodržiavali izoláciu a zabránili tak agresívnemu šíreniu vysokoinfekčnej mutácie vírusu. Pokiaľ z bezpečnosti a obozretnosti poľavíme, prítomnosť tejto mutácie môže vyvolať prudký nárast infikovaných, keďže sa šíri rýchlejšie, ako podoba vírusu z minulého roku.  

  Uviedlo mesto Bratislava
  Marek
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu