More

  COVID automat sa sprísni. Sme v čiernej a aj v nej ostaneme

  Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval po rokovaní Pandemickej komisie o sprísnení COVID automatu. Ten by mal vstúpiť do platnosti od 8. februára. Slovensko je podľa aktuálnych dát v najhoršej čiernej farbe a zrejme v nej aj ostane.

  Pandemická komisia schválila sprísnenie COVID automatu najmä čo sa týka národných kritérií. Zároveň sa zadefinoval počet hospitalizovaných, pod ktorý musí ich počet klesnúť, aby sa Slovensko mohlo posunúť z čiernej zóny.

  Povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí

  Pre šírenie britskej mutácie vírusu Pandemická komisia rozhodla o sprísnení podmienok COVID automatu. Všetky národné kritéria sa sprísnili o 20%. Po novom bude potrebný pokles počet pacientov v nemocniciach pod 3-tisíc aby bolo možné prejsť z čiernej farby do tmavobordovej. Súčasnosti je pritom na Slovensku v nemocniciach takmer 4-tisíc pacientov.

  COVID automat sa však menil aj pre otváranie škôl. Pandemická komisia navrhne otvorenie niektorých škôl od 8. februára. Do školských lavíc sa však nebudú môcť vrátiť všetci žiaci.

  https://www.facebook.com/255404251995025/videos/2787159374876768

  Rozhodnutie Pandemickej komisie však pre vládu nie je záväzné. Až vláda môže prijať nové opatrenia a prípadne sprísniť lockdown. Jasnejšie by malo byť po dnešnom rokovaní vlády. Na Pandemickej komisii boli proti sprísneniu COVID automatu dvaja ministri – Richard Sulík a Veronika Remišová.

  Títo dvaja ministri mali problém s tým, že pokiaľ sme v čiernej zóne chceli vykonávať prácu so zamestnancami, tak by bolo potrebné, aby mali test nie starší ako sedem dní.

  povedal po rokovaní Pandemickej komisie minister zdravotníctva Marek Krajčí

  Pandemická komisia odmietla ustúpiť s podmienky testovania zamestnancov, ktorí musia chodiť aj počas pandémie do práce a nemôžu vykonávať prácu z domu. Testovanie všetkých zamestnancov čaká každých sedem dní.

  To však paradoxne iba zvýši mobilitu ľudí, keďže sa budú musieť pravidelne chodiť testovať. Navyše mnohí zamestnanci budú mať problém s testovaním, keďže väčšina antigénových testovacích miest nie je otvorených počas víkendu.

  Pandemická komisia však navrhla aj sprísnenie režimu na hraniciach. Tam by mal platiť podobný režim ako napríklad v prípade Česka alebo Rakúska.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu