0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Bratislava a Kežmarok nie. Zvolen a Dolný Kubín áno. Kde sa bude opäť testovať?

Do skríningového plošného testovania na ochorenie COVID-19 v termíne od 18. do 26. januára sa zapojilo 2.949.017 ľudí. Výsledky sú už finálne a nebudú sa meniť.

Pozitívny výsledok malo 36.547 z nich, čo predstavuje 1,24 percenta. Premiér Igor Matovič o tom informoval v stredu po zasadnutí ústredného krízového štábu.

Celkové výsledky celoplošného testovania

Premiér povedal, že oproti minuloročnému celoplošnému testovaniu v novembri sa situácia z hľadiska percenta pozitívnych zhoršila. Nového kola celoplošného testovania sa však zúčastnilo o 600-tisíc ľudí menej ako prvého kola.

Nižší počet zúčastnených ľudí podľa premiéra Igora Matoviča pritom súvisí s inými podmienkami ako tomu bolo v novembri.

Testovanie sa zopakuje podľa premiéra v okresoch, ktoré dosiahli pozitivitu vyššiu ako 1,01 percenta. Oproti predbežným výsledkom by sa teda testovanie nemalo opakovať napríklad v Bratislave a Kežmarku, naopak, druhé kolo má byť vo Zvolene a Dolnom Kubíne.

Pochybné výsledky dnes kritizoval aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo a tiež napríklad Únia miest Slovenska. Včera bola totiž medzi vysoko rizikové okresy zaradená aj Bratislava.

V ktorých okresoch sa bude testovať?

Kde sa teda testovanie v druhom kole bude konať?

Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Zlaté Moravce, Partizánske, Prievidza, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Krupina, Brezno, Liptovský Mikuláš, Detva, Poltár, Revúca, Rožňava, Košice, Košice – okolie, Trebišov, Medzilaborce, Snina, Humenné, Dolný Kubín.

Táto intervencia bola nevyhnutná a potrebná.

skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí

Poznamenal, že čísla napriek platnému lockdownu neklesajú. Verí, že efekt testovania sa prejaví aj v poklese počtov ľudí v nemocniciach a mŕtvych.

Premiér vyzval aj ľudí s negatívnym výsledkom, aby boli naďalej opatrní. Poďakoval samosprávam a všetkým zložkám, ktoré pomáhali s organizáciou testovania.  

https://www.facebook.com/UradVladySR/videos/910852993022931
Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu