More

  Trump na týždeň prišiel aj o YouTube. Facebook mu účet už asi neobnoví

  Po tom ako prezident Donald Trump poslal svojich priaznivcov, aby zobrali útokom budovu Kapitolu vo Washingtone, prichádza dosluhujúci prezident o účty na sociálnych sieťach.

  Práve na sociálnych sieťach šíril Trump už dlho klamstvá o údajných podvodoch v nedávnych prezidentských voľbách. Žiadne dôkazy o podvodoch však doteraz Donald Trump neukázal.

  Ako prvý zareagoval Twitter, ktorý najprv prezidentovi obmedzil prístup na 12 hodín. Potom však prišlo tvrdé rozhodnutie a účet mu odstavil natrvalo. Facebook a Instagram boli k Trumpovi miernejšie a profil mu pozastavili dočasne avšak na minimálne dva týždne, kým moc v krajine neprevezme nový prezident Joe Biden.

  Teraz prišlo oznámenie video portálu YouTube. Aj ten pre porušenie pravidiel dočasne Trumpovi zablokoval účet. Zatiaľ to je na 7 dní. Ak však Trump po tomto termíne bude pokračovať v porušovaní pravidiel, príde Trump o účet na 14 dní. Pri ďalšom porušení pravidiel príde Trump o účet na YouTube natrvalo.

  Sociálna sieť Facebook už pritom informovala, že účty Donaldovi Trumpovi zrejme neobnoví. Trump by tak prišiel aj možnosť publikovať príspevky cez Facebook a zrejme aj cez Instagram.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu