More

  Demokrati spustili proces impeachmentu Donalda Trumpa

  Donald Trump predsa len počas svojho funkčného obdobia dosiahol niečo, čo nik iný pred ním. Bude dva krát čeliť procesu impeachmentu, ktorý môže znamenať jeho predčasný koniec vo funkcii. Okrem toho môže skončiť aj s nálepkou najhorší prezident v histórii USA a terorista.

  Impeachmentu, teda ústavnej žalobe, pritom Donald Trump čelil už v závere roka 2019. Vtedy to bolo pre zneužívanie právomoci prezidenta. Teraz čelí procesu pre podozrenie z podnecovania k povstaniu.

  Proces impeachmentu je však pomerne zdĺhavý a je pravdepodobné, že ho nestihne Kongres dokončiť, kým Trump skončí vo funkcii. Demokrati však chcú využiť aj možnosť aktivovania 25. dodatku, ktorý by znamenal okamžitý koniec vo funkcii prezidenta. Prezidentom by ste teda stal súčasný viceprezident Mike Pence. Stal by sa tak zrejme najkratšie úradujúcim prezidentom v histórii, keďže už 20. januára sa ujme úradu nový demokratický prezident Joe Biden.

  Trump po prejave minulú stredu poslal svojich priaznivcov aby zobrali útokom budovu Kapitolu, ktorá je sídlom amerického Kongresu. Po výtržnostiach ostalo päť mŕtvych a možno až niekoľko stoviek zranených.

  Donald Trump obvinenia odmieta. Pre šírenie klamstiev už Trumpovi zablokovala jeho súkromný účet sociálna sieť Twitter a neskôr k takému kroku pristúpil aj Facebook a Instagram. Sociálne siete to urobili najmä z obavy, že Trump bude aj naďalej pomocou nich šíriť nenávisť a podnecovať k násiliu.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu