0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Twitter definitívne a natrvalo zablokoval účet Donalda Trumpa

Sociálna sieť Twitter tvrdo zakročila proti dosluhujúcemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Twitter pred pár dňami na niekoľko hodín dočasne pozastavil prístup Trumpa k svojmu účtu. Dôvodom bolo podnecovanie k násiliu, keď Trump poslal svojich priaznivcov aby zobrali Kapitol, sídlo Kongresu, útokom. Po vyčíňaní priaznivcov Trumpa zostalo päť ľudí mŕtvych a zrejme až niekoľko stoviek bolo zranených.

Twitter varoval Trumpa, že pokiaľ bude pokračovať v nenávistnej rétorike jeho účet zruší natrvalo. Trump tri sporné príspevky, ktoré požadoval Twitter zmazať nakoniec skutočne vymazal. Lenže Trump si o sebe už pomerne dlho myslí, že je všemocný a preto môže hovoriť čokoľvek len chce. Lenže Trump sa v tomto mýlil.

Po dôkladnej kontrole nedávnych tweetov z účtu @realDonaldTrump a súvisiacich udalostí (konkrétne spôsobu, akým sú prijímané a interpretované na Twitteri i mimo neho) sme účet trvalo pozastavili kvôli riziku ďalšieho podnecovania násilia. V stredu sme v súvislosti s udalosťami tohto týždňa jasne deklarovali, že po ďalšom porušení pravidiel Twitteru budeme postupovať týmto spôsobom. Pre účty týchto osôb platia rovnaké pravidlá ako pre ostatných. Okrem iného nemôžu Twitter používať na podnecovanie k násiliu.

Napísal Twitter na svojom blogu k zablokovaniu účtu Donalda Trumpa

Po tom ako zasa začal na Twitter pridávať sporné príspevky rozhodla sa sociálna sieť tvrdo zakročiť. Twitter včera oznámil, že účet Donalda Trumpa definitívne zrušil pre porušenie pravidiel sociálnej siete.

Ak s pozriete na účet @realDonaldTrump uvidíte len strohé oznámenie, že účet sociálna sieť pozastavila pre porušenie pravidiel. Hneď po tom ako Twitter pozastavil účet Donalda Trumpa vrhol sa Trump burcovať na oficiálny prezidentský účet @POTUS. Lenže ani tu dlho správy nevydržali a Twitter ich odstránil.

Trump už prišil o svoje účty aj na Facebooku a tiež na Instagrame. Obe sociálne siete mu účty zablokovali a to minimálne do odovzdania moci novému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Podobne tvrdý prístup k Trumpovi zaujali aj ďalšie sociálne siete. Účet mu zrušila služba Twitch a tiež napríklad Snapchat. Niektoré videá už odstránil aj YouTube avšak ten zatiaľ profil prezidenta nezablokoval. Apple a Google zasa odstránili zo svojich obchodov aplikáciu Parler, sociálnu sieť, ktorú s obľubou používajú prezidentovi priaznivci.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu