0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Facebook a Instagram zablokovali Trumpov účet na neurčito

Dosluhujúci americký prezident Donald Trump aj pár dní pred odovzdaním moci novému prezidentovi Bidenovi vystrája na sociálnych sieťach. Po včerajšom príhovore zobrali priaznivci Donalda Trumpa útokom Kapitol, sídlo amerického Kongresu, a útok si vyžiadal minimálne jednu obeť.  

Trump na štvanie proti novej legitímne zvolenej vláde využíval aj sociálne siete. Tam často burcoval svojich priaznivcov a vo väčšine príspevkov spochybňoval výsledky volieb. Najmä Trumpov obľúbený Twitter zareagoval a takmer každý príspevok dosluhujúceho prezidenta označoval ako sporný. Twitter tak reagoval na snahu Trumpa spochybniť výsledky minuloročných prezidentských volieb, v ktorých prehral s demokratickým kandidátom Joe Bidenom.

Facebook zakročil

Facebook však ku šíreniu klamstiev Donalda Trumpa pristúpil ešte tvrdšie. Jeho účty na Facebooku a tiež na Instagrame zablokovala sociálna sieť na neurčito. Podľa vyjadrení Facebooku budú oba účty na Facebooku aj na Instagrame zablokované minimálne dva týždne, kým nepríde k pokojnému odovzdaniu moci.

https://www.facebook.com/zuck/posts/10112681480907401

Šokujúce udalosti posledných 24 hodín jasne ukazujú, že prezident Donald Trump má v úmysle využiť svoj zostávajúci čas vo funkcii na narušenie pokojného a zákonného prechodu moci na svojho zvoleného nástupcu Joea Bidena. 

Napísal na Facebooku jeho zakladateľ Mark Zuckerberg

Zakladateľ Facebooku na sociálnej sieti tiež uviedol, že včera Facebook odstránil aj niektoré z príspevkov, ktoré Donald Trump zverejnil. Zuckerberg napísal, že mali obavy z možného ďalšieho šírenia násilia.

Minimálne dva týždne

Zuckerberg tiež priznal, že sociálna sieť bola voči prezidentovi pomerne benevolentná a umožňovala mu komunikovať aj sporné témy. Facebook síce občas zakročil a niektoré príspevky označil ako sporné a tiež niektoré príspevky zmazal. No v porovnaní z bežnými používateľmi bol Facebook aj Instagram voči Trumpovi benevolentný. Tomu je však koniec.

Sme presvedčení, že riziká umožniť prezidentovi, aby pokračoval vo využívaní našich služieb v tomto období, sú jednoducho príliš veľké. Preto blokovanie jeho účtov na Facebooku a Instagrame, predlžujeme na neurčito a najmenej o ďalšie dva týždne, kým nebude dokončený pokojný prechod moci.

Doplnil Zuckerberg na Facebooku

Aj Twitter

Podobný postoj zaujal aj konkurenčný Twitter. Ten zatiaľ zablokoval Trumpov účet na 12 hodín a jeho odblokovanie podmienil zmazaním troch príspevkov. Je však pravdepodobné, že Twitter voči Trumpovi zaujme podobne tvrdý postup ak bude dosluhujúci prezident pokračovať v štvavej kampani a spochybňovať výsledky volieb.

Donald Trump sa snažil zvrátiť výsledky volieb aj štvavou kampaňou na sociálnych sieťach. Už v prvých prejavoch po voľbách ho dokonca niektoré americké televízie „odstrihli“, keď začal prezident hovoriť o zmanipulovaní volieb, tak jednoducho prejav prerušili. Trump podal aj niekoľko desiatok žalôb, avšak ani s jednou neuspel.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu