More

  Vakcína je podľa prezidentky jediná cesta, ako poraziť vírus

  V tento deň sa s očkovaním začalo vo všetkých krajinách Európskej únie. Prezidentka uviedla, že rozumie obávam ľudí, no tak, ako aj v živote mnohokrát pred tým, aj teraz dôveruje medicínskym autoritám.  

  V súlade s nimi považujem vakcínu za jedinú cestu, ako poraziť vírus a vrátiť naše životy do normálu. Prijala som preto ponuku ministra zdravotníctva a po zdravotníkoch z prvej línie som sa dnes dala zaočkovať. Verím, že túto možnosť v najbližších dňoch a týždňoch využije čo najviac ľudí, od ktorých záleží naša bezpečnosť, zdravie a naše životy. A že ju tiež maximálne využijú ľudia z rizikových skupín, u ktorých je vysoký predpoklad ťažkého priebehu ochorenia.

  Povedala prezidentka Zuzana Čaputová

  Prezidentka vníma tendenciu zneužívať obavy ľudí z niečoho nového na ďalšie rozdeľovanie spoločnosti a želá si, aby vakcinácia bola naším spoločným úsilím, naším prejavením solidarity a nie zdrojom sporov. 

  Od množstva ľudí, ktorých presvedčia odborné argumenty vedcov, lekárov a ďalších autorít, totiž bude záležať miera získanej kolektívnej imunity a čas, keď budeme znovu môcť žiť, ako sme žili predtým. Som presvedčená, že tak, ako sme dokázali vakcináciou poraziť mnohé smrteľné choroby v minulosti, dokážeme aj dnes ochrániť naše životy pred ochorením Covid-19. Nech túto záverečnú skúšku v boji s vírusom zvládneme úspešne a naše odriekanie počas pandémie nevyjde nazmar.

  Uviedla Zuzana Čaputová
  https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1614673312073980

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie