More

  Vakcína je na Slovensku. Prvým zaočkovaným bude ešte dnes Krčméry

  Vakcína proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech je už na Slovensku. Prvé očkovanie novou vakcínou by malo prebehnúť ešte dnes večer o 19.00 hodine a to vo Fakultnej nemocnici v Nitre. Na Facebooku to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva, ktoré z očkovania plánuje aj online stream.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/759679028234209

  prvých 10-tisíc kusov vakcíny dnes doviezli práve do nemocnice v Nitre. Odtiaľ bude vakcína distribuovaná do ďalších nemocníc na Slovensku, z ktorých sa zároveň stanú očkovacie centrá.

  Prvých 10-tisíc kusov vakcíny vystačí pre 5-tisíc ľudí, ktorí sú v prvej línii. Prvé očkovanie na Slovensku bude trvať tri dni. Ďalších približne 150-tisíc kusov vakcíny dorazí na Slovensku zrejme až začiatkom budúceho roka.

  https://www.facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR/posts/759577621577683

  medzi prvými očkovanými budú zdravotníci, policajti, či napríklad hasiči. Očkovací plán, ktorý Slovensko prijalo počíta s tým, že očkovanie bude prebiehať postupne. Až po zaočkovaní najviac rizikových skupín obyvateľstva, bude nasledovať hromadné očkovanie celej populácie nad 18 rokov. TO však zrejme nebude skorej ako na Veľkú noc.

  Ministerstvo zdravotníctva zatiaľ oficiálne nezverejnilo kto bude prvým Slovákov, ktorý vakcínu dostane. Je však pravdepodobné, že prvým zaočkovaním bude profesor a epidemiológ Vladimír Krčméry. Spolu s ním by mali v prvej vlne zaočkovať aj ďalších epidemiológov.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie