More

  Tento rok napájací konektor a slúchadlá, budúci rok ostatné

  Apple sa v najnovšom prieskume pýta zákazníkov, či využívali pribalený dátový kábel, nástroj na inštaláciu SIM karty, či napríklad pribalené samolepky s logom Apple. Podobným dotazníkom zisťoval u zákazníkov Apple aj využívanie napájacieho konektora.

  Ten zmizol z balení nových iPhonov práve tento rok. Pri uvedení iPhonu 12 totiž Apple oznámil, že súčasťou balenia už nebude napájací konektor. Apple to obhajuje apológiou, avšak skutočnosti za tým hľadať peniaze.

  Apple totiž neznižoval cenu iPhonov, ale ušetril na napájacom konektore. Zároveň zákazníkom neostáva nič iné ako si napájací konektor kúpiť samostatne. Prirodzene len v prípade ak žiadny doma nemajú. To je tiež ďalší dôvodom, ktorým Apple obhajuje odobratie napájacieho konektoru z balenia iPhonu. Väčšina zákazníkov totiž má doma hneď niekoľko konektorov.

  Z balenia tento rok zmizli aj káblové slúchadlá. Apple sa viac spolieha na bezdrôtové slúchadlá AirPods alebo si môže zákazník kúpiť akékoľvek iné slúchadlá. Netreba však zabúdať na absenciu klasického 3,5 mm jack konektoru pre pripojenie slúchadiel.

  V ďalšom iPhone sa však možno okrem telefónu v balení nebude nachádzať žiadne príslušenstvo. Apple totiž možno z balenia nakoniec odstráni aj dátový kábel a ostatné príslušenstvo.

  Dá sa však očakávať, že časom súčasťou balenia iPhonu nebude nič iné ako samotný telefón. Apple totiž tento rok predstavil aj novú bezdrôtovú nabíjačku MagSafe, ktorá zrejme časom úplne nahradí klasické drôtové nabíjačky.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie