More

  Slovensko čaká vianočný lockdown. Detaily sa dozvieme dnes

  Vláda dnes od 8.00 hodiny rokuje a jedným z bodov programu bude aj lockdown. Ten včera mal schváliť Ústredný krízový štáb. Podľa niektorých informácií by mal lockdown na Slovensku začať 21. decembra.

  Iné zdroje však hovoria o tom, že premiér požaduje lockdown už od 12. decembra a mal by trvať až 6 týždňov. Premiér mal údajne navrhnúť izraelský lockdown, keď by ľudia mohli ísť iba na nevyhnutný nákup a napríklad k lekárovi, či do lekárovi.

  Znamenalo by to, že by však zrejme zatvorili aj firmy a podniky, čo by pre ťažko skúšané hospodárstvo mohla byť posledná rana. Súčasné nepredvídané zmeny v opatreniach pred rokovaním krízového štábu skritizoval minister hospodárstva Richard Sulík.

  “Ja by som rád videl nejaký plán, ktorý nám ukáže, ako von z krízy, ktorý nám ukáže ako postupovať aj potom. Takéto ad hoc rozhodnutia od pásu, dnes lockdown, zajtra nie, to sa ukázalo ako neúčinné,” skritizoval postup Richard Sulík.

  Premiér ani ministri nechceli bližšie konkretizovať podmienky lockdownu. Premiér chce presné podmienky lockdownu oznámiť až po skončení rokovania vlády v závislosti od toho na čom sa vláda zhodne.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu