More

  Pendleri budú musieť mať test. Polícia kontroly začne až od 12. decembra

  Od utorka 8. decembra 2020 od 7. hodiny majú pendleri na hraniciach novú povinnosť – musia byť schopní preukázať sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom na ochorenie COVID-19.

  Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 33/2020, ktorá upravuje karanténne povinnosti osôb v rámci opatrení pri ohrození verejného zdravia. 

  Osoby, ktoré pravidelne prekračujú hranice Slovenska a majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania, sa budú môcť preukázať:

  buď negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 14 dní vykonaným aj mimo územia SR, alebo

  výsledkom antigénového testu nie starším ako 14 dní s tým, že bude akceptovaný aj výsledok antigénového testu certifikovaného v krajinách Európskej únie. 

  Pod pojmom „osoby pravidelne prekračujúce hranice SR” sa rozumejú slovenskí aj zahraniční pendleri, občania SR žijúci v pohraničí susedných štátov, žiaci a študenti, osoby starajúce sa o svojich blízkych, osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do 10 kilometrov od hraníc, umelci a ďalší pracovníci v sektore kultúry, ktorí majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania.

  „V snahe zohľadniť schopnosť pendlerov reagovať na uvedené zmeny vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva, budú príslušníci Policajného zboru do 24. hodiny piatka 11.  decembra 2020 pristupovať individuálne k osobám, ktoré vstúpia na územie SR a ktoré hodnoverným spôsobom zdôvodnia nemožnosť zabezpečiť vykonanie testu na ochorenie COVID-19, a teda sa nebudú vedieť preukázať negatívnym výsledkom,“ uviedlo Ministerstvo vnútra.

  Po tomto termíne budú kontroly na hraniciach námatkové.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu