More

  365 banka a Poštová banka mali problémy. Klientom odchádzali staré platby

  Klienti internetovej 365 banky od včera zaznamenávajú problémy s aplikáciami pre operačný systém Android aj iOS. Klientom po víkendovej aktualizácií aplikácii nefungovalo prihlásenie a problémy mali aj pri prístupe do internet bankingu. Banka musela aplikácie pre Android aj iOS narýchlo opravovať.

  Problémy s aplikáciami však neboli jediným problémom 365 banky a jej materskej Poštovej banky. Obe banky potvrdili, že klientom začali z účtov samovoľne odchádzať platby. Banka dnes ráno potvrdila problémy so staršími transakciami. Konkrétne mali byť z účtov opätvne stiahnuté platby z jedného konkrétneho dňa.

  „Registrujeme jednu technickú komplikáciu na strane nášho dodávateľa, v dôsledku ktorej mohli byť nesprávne zúčtované staršie transakcie niektorých klientov z jedného dňa. Aktuálne už prebieha správne zúčtovanie zostatkov a situácia by tak mala byť vyriešená vo veľmi krátkej dobe,“ uviedla hovorkyňa 365 banky Linda Valko Gáliková pre portál zive.sk, ktorý o probléme informoval.

  Banka problém potvrdila aj v komentároch na sociálnej sieti Facebook. Rovnaký problém mali aj klienti materskej Poštovej banky. Banka neskôr informovala, že problém by mal byť odstránený a klientom sú jednotlivé transakcie pripisované späť. Koľkých klientov sa problém týkal obe banky neuviedli.

  Internetovej 365 banke by mali už zároveň fungovať aplikácie správne. Od včera večera by mala fungovať verzia aplikácie pre Android a dnes sa v App Store objavila aktualizácia aplikácie pre iOS. Do pôvodných verzií aplikácií sa už nedá prihlásiť a je potrebná aktualizácia.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu