More

  USA stále na čele. Nakazených vo svete je viac ako 61 miliónov

  Podľa údajov Univerzity Johna Hopkinsa je vo svete potvrdených už 61,8 milióna prípadov ochorenia. Počet nových prípadov neustále rastie a nový koronavírus SARS-CoV-2 si už vyžiadal viac ako 1,4 milióna obetí.

  Pribúda aj krajín, kde už evidujú viac ako jeden milión nakazených. V súčasnosti viac ako milión nakazených v USA, India, Brazília, Francúzsko, Rusko, Španielsko, Veľká Británia, Taliansko, Argentína, Kolumbia, Mexiko, Nemecko.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-4]

  Vo viacerých krajinách Európy pritom pre šíriacu sa druhú vlnu pandémie ochorenia COVID-19 platia prísne opatrenia. Týka sa to napríklad aj susedných krajín so Slovenskom. Počty prípadov v susedných krajinách sa podarilo znížiť hlavne vďaka lockdownu.

  Najviac zasiahnutou krajinou na svetu sú pritom dlhodobo Spojená štáty. USA aktuálne evidujú už viac ako 13 miliónov potvrdených prípadov. Priam raketovým tempom v USA pribúda aj počet úmrtí, keď aktuálne hlásia viac ako 264-tisíc potvrdených úmrtí na ochorenie COVID-19.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-13]

  Na druhom mieste v počte prípadov nasleduje India, ktorá sa už blíži k prekonaniu hranice 10-miliónov prípadov. Aktuálne India hlási viac ako 9,3 milióna prípadov. Počet úmrtí v Indii dosiahol 136 tisíc.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-14]

  Treťou najviac zasiahnutou krajinou na svete ostáva Brazília. Počet prípadov v Brazílii už presiahol 6,2 milióna. Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 je v Brazílii na čísle takmer 192-tisíc.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-15]

  Paradoxne dobre na tom je Čína, ktorá zatiaľ zaznamenala len niečo vyše 92-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Samotná pandémia sa pritom začala šíriť práve z Číny a z mesta Wu-chan. Čína však na začiatku pandémie zaviedla tvrdé opatrenia napríklad celé takmer 10-miliónové mesto Wu-chan zatvorila do karantény.

  Prísne opatrenia v Číne platia aj dnes. Čínska vláda napríklad pretestovala niekoľko veľkých miest po tom, čo sa v nich potvrdili jednotky prípadov ochorenia COVID-19.

  [wpcv_do_widget id=wpcv-stats-16]

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu