More

  Komentár: Čaputová aj konzílium zabili testovanie

  Príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej k aktuálnej politickej situácii bol jasný a stručný. Matoviča nepriamo požiadala aby sa nechoval ako decko. Ďalšia rana prišla aj z konzília odborníkov.

  Premiér Igor Matovič v posledných dňoch stvára ako malé urazené decko, ktorému zobrali hračku. Decko, ktoré sa hodí o zem, kope nožičkami a ručičkami a silou mocou chce svoju hračku späť. Milióny testovacích myší, ktoré mal v moci mu zobral minister hospodárstva Richard Sulík.

  Richard Sulík jasne povedal, že s celoplošným testovaním nesúhlasí. Navyše splnil si aj domácu úlohu a predložil jasný plán boja proti pandémii ochorenia COVID-19. Jeho „Semafor zdravia“, aj keď nie je dokonalý, je prvým plánom na boj s pandémiou. Áno, predložil ho neskoro, lenže šibeničný termín zo strany Matoviča bola viac menej pomsta za Sulíkov nesúhlas s komunitným špáraním.

  Minister zdravotníctva Marek Krajčí začal na pláne pracovať až po Sulíkovi a premiér nikdy žiadny plán nemal. Jeho rozhodnutia boli vždy chaotické a občas to vyzeralo, že Matovič mení plány podľa toho ako sa vyspí.

  Včera však dostal aj od prezidentky jasný odkaz – prestať sa chovať ako malé decko, neurážať všetkých len preto, že majú iný názor a hlavne konečne mať plán boja s pandémiou.

  Prezidentka v prejave povedala, že s Matovičom sa rozprávala a tlmočila mu svoje videnie celej situácie. Rovnako nezabudla podotknúť, že ďalšie Matovičom vydupané celoplošné testovanie, by malo byť dobrovoľné a nie pod nátlakom.

  Premiér včera zverejnil aj status na Facebooku v ktorom sa ospravedlnil za výbuchy hnevu. Rovnako napísal, že chce zmeniť spôsob komunikácie v rámci koalície. Najprv by sa mali všetky protichodné názory riešiť za zatvorenými dverami a až potom by sa mali postovať na Facebook.

  Uvidíme ako dlho to premiérovi vydrží. Matovič si od prevzatia moci vylieva celkom pravidelne srdce statusmi na Facebooku. Aj dnes si tak svoje srdiečko na Facebooku vylial. Osobne si myslím, že nastavená forma komunikácie dlho nevydrží a skôr alebo neskôr príde facebookový výbuch premiéra.

  Posledným klincom do rakvy celoplošného testovanie bude možno aj nesúhlas konzília odborníkov. V prvej vlne sa nimi premiér celkom rád oháňal a všetky zavádzané opatrenie vtedy zdôvodňoval práve rozhodnutím odborníkov.

  Včera sa konzílium odborníkov zhodlo, že žiadne ďalšie celoplošné testovania pomocou antigénových testov neodporúča. Konzílium sa celkom oprávnene obáva vyčerpanosti zdravotníkov. Päť dní v ordinácii a potom šup šup na 12 hodín špárať.

  Dnes zasadá Ústredná krízový štáb. Uvidíme ako premiér zareaguje na odporúčanie konzília odborníkov, či ho bude rešpektovať alebo…sa zasa hodí o zem, bude kopať nožičkami a ručičkami, kým mu špáranie Ústredný krízový štáb neposvätí. A ešte k tomu povinné pre všetkých.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu