More

  Celoplošné testovanie neodporúča ani konzílium odborníkov

  Včerajšie rokovanie konzília odborníkov, ktoré je poradným orgánom ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, prinieslo nečakané odporúčanie. Konzílium odborníkov neodporúča pred Vianoce robiť ďalšie kolo celoplošného testovania. Konzílium sa obáva preťaženia už tak vyčerpaného zdravotníckeho personálu.

  „Konzílium odborníkov neodporúča ďalšie kolá celoplošného testovania najmä preto, že odčerpá energiu už teraz vyčerpaným zdravotníckym pracovníkom,“ uviedlo vo vyjadrení konzílium odborníkov.

  Namiesto celoplošného testovania odporúča konzílium zamerať sa na najviac premorené regióny a tiež napríklad na zamestnancov kritickej infraštruktúry štátu ako sú policajti a vojaci.

  Konzílium napríklad navrhuje aj cielené testovanie pomocou antigénových testov v školách, domovoch dôchodcov, v nemocniciach a navrhuje tiež testovanie vo veľkých firmách ako je napríklad U. S. Steel Košice, či Volkswagen.

  Konzílium tiež odporúča aby bolo testovanie dobrovoľné a aby boli komunikované jasné prínosy testovania. „Represia osôb, ktoré sa testovania nezúčastnia, môže vyvolať vlnu nevôle k testovaniu a k ďalším protiepidemickým opatreniam vrátane očkovania,“ doplnili v stanovisku odborníci.

  Konzílium tiež vyzdvihlo prínos prvých kôl testovania, ktoré podľa konzília odborníkov zachytilo 38.tisíc pozitívnych ľudí. Odborníci však upozorňujú aj na potrebu zdôraznenia zodpovedného správania pre tých ktorí po testovaní antigénovými testami dostali negatívny výsledok.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu