More

  Huawei sa zbavil husi, čo znášala zlaté vajcia. Musel

  Špekulovalo sa o tom niekoľko posledných dní. Čínska spoločnosť Huawei dnes oficiálne potvrdila, že sa rozhodla predať značku Honor. Tá pritom bola doslova husou znášajúcou zlaté vajcia. Huawei však moc na výber nemal.

  Väčšina firiem sa zbavuje hlavne problémových divízií a tých častí, ktoré nedosahujú dostatočné výsledky. V prípade Honoru je to trocha inak. Honor naopak prinášal do pokladne čínskej firmy Huawei slušné zisky a nešlo ani o stratovú divíziu.

  Lenže problémy má teraz samotný Huawei, aj keď sa zatiaľ priamo výrazne nedotkli Honoru. Huawei sa tak rozhodol svojej značky Honor zbaviť. Novým majiteľom Honoru sa stane konzorcium Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd., s ktorým však samotný Huawei nebude mať nič spoločné.

  Rozdelenie Honoru a firmy Huawei bude prínosom práve pre Honor. Opäť môže získať plnohodnotný prístup k technológiám amerických spoločností, ktoré sú teraz nedostupné pre materský Huawei.

  Hodnotu transakcie firmy zatiaľ nepotvrdili. Odhaduje sa, že Huawei za Honor zinkasuje zrejme sumu okolo 15 miliárd dolárov. Prechod pod nové krídla by nemalo pocítiť ani viac ako 7-tisíc zamestnancov spoločnosti Honor. Otázne je, či bude Honor s Huawei spolupracovať aj pri vývoji ďalších zariadení.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu