0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Škriepky Sulíka a Matoviča pokračujú. Sulík nesplnil úlohu

Premiér Igor Matovič sa opäť na Facebooku pustil do ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Všetko odštartoval Sulíkov status na Facebooku, ktorý kritizoval premiérovu snahu predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní.

„Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde hlasovať. Viem si predstaviť kompromis – predĺženie o maximálne 30 dní, avšak na viac dní to teraz nemá zmysel,“ napísal vtedy na Facebooku Richard Sulík.

Núdzový stav sa od pondelka predlžil o ďalších 45 dní avšak nakoniec skončil zákaz vychádzania. Avšak Matovič sa vyhrážal, že rozhodnutie o zákaze vychádzania ešte stále nie je konečné.  

https://www.facebook.com/RichardSulik/posts/3509921442420892

Matovičove komunitné testovanie

Matoviča však zrejme viac rozhneval Sulíkov nesúhlas s komunitným testovaním. Premiér vymyslel testovanie v reštauráciách a baroch. Každé tri týždne by reštaurácie aj bary organizovali testovanie na vlastné náklady a na vlastnú zodpovednosť. Premiér by im poslal len jedného vojaka a tiež antigénové testy. S tým Sulík nesúhlasil a Matovičovi poslal odkaz cez Facebook.

„Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie. Čo však dostali? Plošné predĺženie núdzového stavu  – gastro, šport, kultúra, fitnesscentrá… sú dnes zdevastované a zažívajú historický kolaps. Krajina ich potrebuje, mali by sme si ich chovať ako v bavlnke, aby sa z toho čím skôr vymotali. Čo však dostali? Majú suplovať štát a premeniť svoje prevádzky na testovacie centrá? Tak načo sa to celé robilo? Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne! Počúvajme našich vedcov, ktorí toto tvrdia a mohli by sme konečne slobodnejšie dýchať,“ napísal v druhom statuse Sulík.

https://www.facebook.com/RichardSulik/posts/3512500268829676

Vojna sa začala

Matovič potom na tlačovej konferencii poveril ministra hospodárstva „domácou úlohou“. Mal do minulej nedele vypracovať plán ako bez plošného testovania zabezpečiť zníženie kĺzavého mediánu na 500. Podľa Matoviča však svoju domácu úlohu Richard Sulík nesplnil.

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10220852873124092

„Pravdu povediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS,“ uviedol na Facebooku Igor Matovič a dodal: „Takže, Konečná. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať.“

„Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať. Prečo? Lebo ide naozaj o životy a nemá zmysel sa zapodievať ľuďmi, ktorí si to ani len nevedia uvedomiť,“ odkázal SaS Igor Matovič.

11-ročná dcéra

Igor Matovič na Facebooku zároveň uviedol, že keďže Sulík nebol schopný nájsť riešenie úlohy, zadal jej riešenie svojej 11-ročnej dcére Kláre.

„Keďže 52-ročný Sulík domácu úlohu nebol schopný zvládnuť, dal som teda tú istú úlohu mojej 11-ročnej Klárke, ktorá prišla za mňou s otázkou, kedy bude môcť konečne ísť do školy. Vyhrá Klárka tento súboj ideí? Neviem. Ale všetci vieme, kto ho už prehral,“ napísal Matovič.

Marek
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu