More

  Trumpovi sa Biely dom vzďaľuje. Biden má náskok

  Ešte dnes ráno to vyzeralo na možné víťazstvo súčasného prezidenta Donalda Trump. Dnes je však už isté, že Donaldovi Trumpovi sa znovuzvolenie poriadne vzďaľuje. Bude tak iba deviatým prezidentom v histórii USA, ktorý neobhájil mandát.

  Demokrat Joe Biden totiž získava mierny náskok k kľúčových štátoch. Aj keď ide iba o tisícky hlasov majú obrovský význam. Biden dnes ráno mal istých 253 voliteľských hlasov a Trump 214. Trump tak mal ešte nádej na to aby sa opäť stal prezidentom.

  Dnes po obede však Joe Biden získal náskok pred Trumpom aj v Pensylvánii. Pensylvánia má pritom až 20 voliteľských hlasov, takže ak ju Biden získa má zaručených 273 voliteľov. Na zvolenie do funkcie mu pritom stačí 270 voliteľov.

  Navyše Biden vedie aj štáte Georgia, aj keď len o tisíc hlasov. Podľa predbežných výsledkov Biden vedie aj v štáte Arizona a Nevada. Ak by aj Trump splnil svoje hrozby o obštrukciách a žalobách, je len veľmi málo pravdepodobné, že by sa mu podarilo zvrátiť výsledky volieb hneď v niekoľkých štátoch.

  Podľa informácií stanice CNN už bola posilnená aj ochranka Bidena zo strany americkej tajnej služby a jeho dom už stráži aj americké letectvo. Aj to môže byť signálom blížiaceho sa víťazstva.  

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie