More

  COVID-19: Na hraniciach sa zavedú kontroly

  Počet otvorených hraničných priechodov sa zrejme pre kontroly zníži, obmedzia sa aj otváracie časy. Prichádzajúci by mali mať postupne možnosť otestovať sa aj v blízkosti hraníc.

  Podľa premiéra Matoviča sa na hraničných priechodoch vykoná 4 až 5 miliónov testov mesačne, čo by malo udržiavať počet pozitívnych prípadov pod kontrolou.

  Prvé kontroly sa zavedú na Slovensko – Ukrajinskej hranici, kde by sa kontroly mali zaviesť už o budúceho pondelka. Od 15.11. budú môcť ľudia prekročiť hranice na dvoch hraničných priechodoch s Ukrajinou. Potrebný bude stále PCR test avšak na hraniciach sa budú musieť podrobiť aj antigénovému testu. Ten si budú musieť navyše aj zaplatiť.

  Neskôr sa však kontroly rozšíria aj na ďalšie hraničné priechody avšak obmedzí sa počet otvorených hraničných priechodov. So všetkými štátmi ostane otvorených zrejme 37 hraničných priechodov a na všetkých sa budú musieť prichádzajúci Slováci aj cudzinci podrobiť povinnému antigénovému testu.

  Povinné testy budú platiť aj pre pendlerov. Tí sa budú povinné testovať vždy raz za dva týždne a certifikátom budú môcť prekračovať hranice zrejme bez obmedzenia vzdialenosti. Obmedzí sa však zrejme počet výnimiek pri cestách do zahraničia. Prísnejšie kontroly čakajú aj hranicu s Českom. Naopak kontroly a testovanie sa naďalej bude týkať vodičov kamiónovej dopravy.

  Milan
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu