0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Druhé kolo testovania bude. Vyhne sa Bratislave aj Košiciam

Premiér Igor Matovič informoval, že druhé kolo testovania nakoniec bude. Nebude však už plošné pre všetky okresy Slovenska. Podľa premiéra sa mu vyhnú okresy v ktorých prvé kolo odhalilo menej ako 0,7% pozitívnych prípadov.

Plošnému testovaniu sa tak vyhne podľa slov premiéra 25 okresov na juhu Slovenska a tiež hlavné mesto Bratislava a druhé najväčšie mesto Košice. “Ide o 25 okresov na juhu Slovenska, mestá Košice a Bratislava,” oznámil premiér Matovič.

Testovanie sa nebude týkať nasledovných miest a okresov: Bratislava, Košice a okresy Senec, Galanta, Piešťany, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Krupina, Veľký Krtíš, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Malacky, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Šaľa, Nové Zámky, Komárno, Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Žarnovica, Poltár, Lučenec, Košice – okolie, Trebišov.  

Výsledky prvého kola plošného testovania pomocou antigénových testov.

Testovanie však môže týkať niektorých miest a obcí aj v týchto okresoch. Malo by ísť o obce a mestá, kde by mohli vznikať ohniská nákazy. „Od nasledujúceho týždňa budú vo všetkých okresných mestách odberné miesta vyhradené na antigénové testy,” uviedol premiér.

Celoplošné testovanie iba v niektorých okresoch však bude mať háčik. Ak napríklad žijete v okrese, kde testovanie nebude povinné a dochádza do okresu, kde je potrebné, testu sa nevyhnete. Nevyhnete sa tak napríklad cestovaniu počas víkendu do okresu, kde sa testovať bude.

Vláda chce aby sa ľudia mohli bezplatne dať otestovať. Testovať sa bude menej presnými antigénovými testami. Pravidelné testovanie raz za dva týždne budú absolvovať aj zamestnanci nemocníc a zariadení sociálnych služieb. Testovanie sa bude týkať pacientov aj klientov domovov.

Celoplošné testovanie: 3,6 milióna otestovaných, 38-tisíc pozitívnych

Pribudnú však aj kontroly na hraniciach a vláda chce na hraniciach zaviesť testovanie antigénovými testami. “Zabezpečíme aj kontrolu na hraniciach,” uviedol premiér a doplnil, že vláda očakáva vykonanie až 5-miliónov antigénových testov mesačne.

Pravidelné testovanie však bude týkať aj pendlerov. Aj tí budú musieť vždy raz za dva týždne absolvovať test. Presné podmienky však ešte stále rieši ústredný krízový štáb.

Nerozhodlo sa zatiaľ o predĺžení zákazu vychádzania aj na budúci týždeň. Ak sa ho aj vláda rozhodne predĺžiť, zrejme sa nebude týkať okresoch, kde testovanie nebude prebiehať.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu